خبر خبر

نخستین کارگاه آموزشی طرح تحول خدمات فرودگاهی در فرودگاه مشهد برگزار شد
به گزارش اداره روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ صبح امروز نخستین کارگاه آموزشی و بررسی طرح تحول خدمات فرودگاهی با هدف آشنایی با مفاهیم مقولهASQ و تبادل نظر فی مابین مدیران فرودگاهی، در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد.
مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی در ابتدای این نشست با اشاره به ابعاد گوناگون طرح تحول فرودگاهی، خواستار تبیین راهکارهای کاربردی، تصمیمات سازنده برای ارایه ی تسهیلات بهتر به مشتریان، و تکریم حقوق شهروندی در فرودگاه ها شد.
محمد باقر قاسم زاده با بیان اینکه انتقال تجربیات بین مدیران ارشد فرودگاهی باعث ارایه ی روش ها و متدهای جدید خدمت رسانی مطلوب به مشتریان خواهد شد، گفت: بر این باورم که وظیفه مدیران در حوزه فرودگاهی، پیدا کردن چالش ها و نقاط ضعفی است که تاکنون دیده نشده، و به آنها پرداخته نشده است. وی افزود: زمانی که اصل بر مشتری مداری باشد، معیارهای مدیریت در یک مجموعه بر حسب آسیب شناسی و رفع کمبودها و کاستی ها خواهد بود، و نهایتا این جریان رضایتمندی مشتریان را در پی خواهد داشت.
مدیرکل فرودگاه های استان با برشمردن اقدامات انجام شده در فرودگاه مشهد در قالب طرح تحول فرودگاهی گفت: از زمان اجرای طرح تحول فرودگاهی، فرودگاه مشهد بعنوان یکی از 2 فرودگاه پایلوت کشور، با تفکیک ترمینال های ورودی و خروجی خارجی، احداث( موقت) مسیر خروجی جدید به بزرگراه شهید کلانتری، ساماندهی پارکینگ ها، نظارت بر عملکرد تاکسیرانی، استقرار جایگاه پاسخگویی طرح مهمان نوازی فرودگاهی، بهینه سازی سرویس های بهداشتی، توسعه و تجهیز نمازخانه ها، و اقداماتی از این قبیل، گام بلندی برای ارایه ی خدمات مطلوب به مسافرین و زائرین برداشته است.
در ادامه این جلسه مهندس باقری مسوول پروژه طرح ASQ فرودگاه های کشور به تشریح دستورالعمل های طرح کیفیت خدمات فرودگاهی پرداخت و گفت:
هدف ما از برگزاری جلسات ادواری بررسی طرح خدمات فرودگاهی، هم اندیشی و تعامل در خصوص شناخت بهتر موانع موجود بر سر اجرای موفقیت آمیز طرح، و ارایه ی راهکارهای مثبت و راهبردی است. باقری افزود:
در سلسله نشست های دوره ای طرح تحول خدمات فرودگاهی، بدنبال اجرایی کردن سرفصل هایی نظیر ارتقاء سطح خدمات رسانی، سیستم سنجش و نظرخواهی از مشتریان، ارایه ی روش ها و معیارهای مدیریتی مطابق با استانداردهای جهانی، تغییر ساختار و تغییر مدل های مالکیت و مدیریت با هدف افزایش درآمدهای فرودگاهی و برخورداری از تراز مالی بهتر، تدوین و استقرار نظام رتبه بندی فرودگاه های برتر، مطالعات لازم جهت عملیاتی کردن اهداف و ماموریت های پروژه طرح تحول فرودگاهی، و تهیه فرم های ارزیابی جهت ارزیابان فرودگاه های کشور هستیم.
گفتنی است این جلسه با حضور مدیران کل فرودگاه های امام خمینی ره، تبریز، بندرعباس، معاونین و جمعی از روسای ادارات فرودگاه مشهد برگزار شد.
لازم به ذکر است در بخشی دیگر از این کارگاه آموزشی، شرکت کنندگان به بازدید محیطی از ترمینال ها، و پروژه های در دست احداث فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پرداختند.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد