خبر خبر

برتري فرودگاه مشهد از 3 فرودگاه فرانسوي و ايتاليايي
به نقل از مدير پروژه نظارت بر كيفيت خدمات فرودگاهي شركت فرودگاه‌هاي كشور ....
بررسي‌هاي انجام شده روي فرودگاه شهيد هاشمي‌نژاد مشهد نشان داد كه اين فرودگاه در بسياري از استانداردهاي جهاني بالاتر از سه فرودگاه اروپايي است.

بهمن باقري در گفت‌وگو با پرتال روابط‌عمومي شركت فرودگاه‌هاي كشور اظهار كرد: در راستاي انجام طرح تحول خدمات فرودگاهي، كارشناسان دفتر نظارت بر كيفيت خدمات فرودگاهي به ارزيابي وضعيت فرودگاهي شهيد هاشمي‌نژاد مشهد مقدس پرداختند و به اين نتيجه رسيدند كه اين فرودگاه در برخي موارد قابليت مقايسه شدن با برخي از فرودگاه‌هاي قاره اروپا را دارد.

وي افزود: در اين راستا، اين فرودگاه را به فرودگاه‌هاي مارسي و ليون فرانسه و لياته ايتاليا كه از نظر آمار ترافيك پروازي با فرودگاه مشهد برابري مي‌كنند، مقايسه كرديم و مشخص شد فرودگاه شهيد هاشمي‌نژاد در برخي استانداردها از اين سه فرودگاه در جايگاه بالاتري قرار دارد و در حدي است كه بتوان آن را با فرودگاه‌هاي مذكور مقايسه كرد.

مدير پروژه نظارت بر كيفيت خدمات فرودگاهي شركت فرودگاه‌هاي كشور با اشاره به اين كه "در حال حاضر هيچيك از فرودگاه‌هاي كشورمان در رده‌بندي بين‌المللي فرودگاهي قرار ندارند" افزود: هر سال فرودگا‌ه‌ها در چهار كوارتر زماني از يك سال، وارد رنكينگ جهاني مي‌شوند و من اميدوارم كه در كوارتر سوم سال 2016 ميلادي، فرودگاه شهيد هاشمي‌نژاد در رنكينگ جهاني قرار بگيرد. اين يك موفقيت بزرگ براي ايران خواهد بود. همچنين اميدوارم ساير فرودگاه‌هاي كشور از جمله فرودگاه بين‌المللي مهرآباد تهران نيز وارد اين چرخه بشوند، زيرا پتانسيل لازم را دارد.

باقري با اشاره به استانداردهاي جهاني صنعت فرودگاهي گفت: از نظر سازمان‌هاي بين‌المللي، فرودگاه‌ها بايد به سلايق و خواسته‌هاي مخاطبانشان توجه داشته باشند و ملاك ارزيابي آنها نيز نظرات مردم و مسافران هوايي است. بنابراين بايد در اين راستا تلاش كرد.

گفتني است؛ طرح تحول خدمات فرودگاهي از شهريورماه سال 1394 به صورت پايلوت در دو فرودگاه بين‌المللي مهرآباد تهران و شهيد هاشمي‌نژاد مشهد آغاز شده و تاكنون اقدامات زيادي رد راستاي افزايش كيفيت خدمات‌رساني به مردم صورت گرفته است. دفتر نظارت بر كيفيت خدمات فرودگاهي شركت فرودگاه‌هاي كشور(ASQ)  نيز بر چگونگي اجراي اين طرح نظارت كامل دارد و ارزيابي‌هاي متعددي را از وضعيت فرودگاه‌ها انجام مي‌دهد
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد