خبر خبر

ركوردشكني و آمار خيره كننده افزايش پروازها و مسافرين در فرودگاه مشهد
روزهاي پركار فرودگاه مشهد در ايام دهه ي كرامت؛ رشد32 درصدي پروازها و افزايش 24 درصدي جابجايي مسافرين در مقايسه با مدت زمان مشابه در سال 94

روزهاي پركار فرودگاه مشهد در ايام دهه ي كرامت؛ رشد32 درصدي پروازها و افزايش 24 درصدي جابجايي مسافرين در مقايسه با مدت زمان مشابه در سال 94

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ در دهه ي کرامت407 هزار و ۱۷۲ زائر از طریق خطوط پروازی مشهد جابه‌جا شدند.

مدیر کل فرودگاه‌ های خراسان رضوی گفت: ۴۰۷ هزار و ۱۷۲ زائر از طریق ۲۸۲۶ پرواز فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد در دهه کرامت امسال جابه‌جا شدند.

محمدباقر قاسم‌زاده با اشاره به حجم پروازهای ورودی به مشهد در دهه کرامت اظهار کرد: با شروع دهه کرامت موج ورود زائران به مشهد افزایش یافت که بیشترین تعداد پرواز ورودی و خروجی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد را در شب میلاد امام رضا(ع) شاهد بودیم.

وی افزود: در شب میلاد امام رضا(ع) ۳۸ هزار و ۸۷۴ مسافر از طریق ۲۷۰ پرواز داخلی و خارجی وارد مشهد مقدس شدند که رکورد تعداد پروازها در یک روز شکسته شد.

مدیر کل فرودگاه‌های خراسان رضوی با اشاره به تعداد پروازها و مسافران مشهد مقدس در دهه کرامت سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیان کرد: در دهه کرامت سال گذشته یعنی از تاریخ ۲۵ مرداد ماه تا چهارم شهریور ماه در مجموع ۳۲۹ هزار و ۳۸۸ مسافر از طریق دو هزار و ۱۴۵ پرواز داخلی و خارجی به مشهد مقدس مشرف شدند که تعداد پروازها در سال جاری ۳۲ درصد و تعداد مسافران ۲۴ درصد افزایش یافته است.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: از میان پروازهای ورودی و خروجی انجام شده در دهه کرامت سال جاری هزار و ۴۱۵ پرواز ورودی و هزار و ۴۱۱ پرواز خروجی بودند.

غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد