خبر خبر

برگزاري نشست هماهنگي مانور طرح اضطراري فرودگاه مشهد
جلسه هماهنگی مانور طرح اضطراری سال 95 فرودگاه مشهد برگزار شد

به گزارش اداره ي روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ جلسه هماهنگی مانور طرح اضطراری سال 95 فرودگاه مشهد با حضور مسئولان اداره كل فرودگاه هاي خراسان رضوي، و نمايندگان ارگانهای دست اندركار فرودگاهي و استاني، در فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد برگزار شد.

اين جلسه بمنظور مشخص نمودن اهداف اجراي تمرين كامل طرح اضطراري و تنظيم نمودن كليات سناريوي مقدماتي و آمادگي لازم براي مقابله با سوانح هوايي احتمالي حوزه ي داخل و خارج فرودگاه انجام شد. در اين جلسه در خصوص سر فصل هاي اصلي مانور؛ نظير: فرماندهي، تعامل در ارتباطات، و چگونگي هماهنگي بين واحدهاي فرودگاهي و غير فرودگاهي؛ در زمان وقوع حوادث و سوانح، و تسريع در انجام امور مربوطه بحث و گفتگو صورت گرفت، و در ادامه شرح وظايف ارگان ها و سازمان هاي دست اندركار ابلاغ گرديد و نقاط ضعف و قوت مانور گذشته مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

مدیرکل فرودگاه های استان ضمن خیر مقدم به حاضرین، به لزوم رعایت موازین و دستورالعمل ها و بالا بردن سطح آمادگی و نیز ارتقاء سطح مهارت و توانمندی ارگانهای دخیل در اجرای مانور تاکیدکرد.

محمد باقر قاسم زاده در ادامه گفت: ارزیابی صحیح، برنامه ریزی، و هماهنگی در انجام هرچه مطلوبتر  مانور  با ارتقاء فرهنگ ایمنی اولويت اصلي ما است. وي افزود: مديريت بحران يعني مديريت ثانيه ها، و ما با برگزاري اين جلسات در پي رفع كاستي ها و نقاط ضعف هستيم تا در صورت بروز سوانح و حوادث احتمالي بتوانيم با آمادگي كامل به مديريت شرايط اضطراري بپردازيم.

قاسمي، معاون اداره كل بحران استانداري خراسان رضوي ديگر سخنران اين جلسه بود كه پس از استماع سخنان و پيشنهادات اعضاء، به ارايه ي راهكارهاي تخصصي پرداخت و گفت:

مشهد مقدس داراي ظرفيت هاي بالايي در زمينه ي مديريت بحران است و با يد با هماهنگي هاي مستمر في مابين سازمان ها و ارگان هاي دست اندركار بحران استان، بستري فراهم كنيم كه در مواقع بروز حوادث و سوانح، امكان بهره گيري از تمامي ظرفيت ها امكان پذير و قابل دسترس شود. وي يكي از آفت هاي مديريت بحران را انتشار شايعات در فضاي مجازي دانست و خواستار جلوگيري از انتشار اخبار و شايعات بي اساس و كذب، در مواقع بحران شد.

گفتني است در اين جلسه، براي نخستين بار فرضيه ي استفاده از آمبولانس ريلي مطرح شد و حاضرين به ضرورت استفاده از امكانات و زيرساخت هاي بخش حمل و نقل قطارشهري اشاره كردند.

يادآور مي شود مانور طرح اضطراري فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد در آذرماه 95 برگزار خواهد شد.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد