خبر خبر

برگزاري دوازدهمين كارگاه آموزشي ايمني زميني و نجات فرودگاهي در فرودگاه مشهد
دوازدهمين كارگاه آموزشي ادارات ايمني زميني و نجات فرودگاهي فرودگاه هاي كشور در فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد آغاز بكار كرد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ افتتاحيه ي دوازدهمين كارگاه آموزشي ادارات ايمني زميني و نجات فرودگاهي فرودگاه هاي كشور با عنوان دوره ي آموزشي " ريزش سوخت و مهار حريق در سطح 3 بعدي" با حضور مديران كل ايمني زميني و نجات فرودگاهي و فرودگاه هاي استان، و روساي ادارات ايمني زميني و نجات فرودگاهي فرودگاه هاي كشور، صبح امروز مورخه ي 27 مهرماه 95 در تالار اجتماعات فرودگاه مشهد آغاز بكار كرد.

محمد باقر قاسم زاده مديركل فرودگاه هاي خراسان رضوي در اين مراسم ضمن عرض خيرمقدم به مدعوين، گفت:

فرودگاه مشهد در 6 ماهه ي نخست سالجاري  22 درصد افزايش پرواز و مسافرداشته است بطوريكه 5 ميليون و ششصد هزار مسافر اعزام و پذيرش شده اند و 37 هزار و پانصد پرواز در اين فرودگاه نشست و برخاست داشته اند كه اين مهم به اهميت آموزش كاربردي پرسنل ادارت ايمني زميني و نجات فرودگاهي و بروز رساني تجهيزات اين حوزه مي افزايد.

وي افزود: خوشبختانه هم اكنون سطح كيفي ادارات ايمني زميني و نجات فرودگاهي فرودگاه هاي كشور ارتقاي محسوس و مطلوبي دارد و در زمينه ي خريد تجهيزات اقدامات ارزنده اي صورت گرفته است و اين تحولات بايد با آموزش اصولي و كاربردي نيروي انساني تكميل شود.

حاجي بيگي، مديركل اداره ي ايمني زميني و نجات فرودگاهي فرودگاه هاي كشور در اين مراسم با قدرداني از زحمات، حمايت ها و پيگيري هاي مديركل فرودگاه هاي خراسان رضوي در خصوص برگزاري كارگاه هاي آموزشي در مشهد مقدس، و تاكيد بر لزوم كاهش خطاي انساني در حوزه ي ايمني زميني و نجات فرودگاهي گفت:

پرورش نيروي انساني كارآمد از دل دوره هاي آموزشي كاربردي ممكن است. وي افزود: با افزايش ناوگان هوايي در سال هاي آينده بواسطه ي شرايط پسابرجام، بايد تكنولوژي ادارات ايمني زميني و امكانات و تجهيزات بروز شود تا در مواجهه با مواقع اضطراري، درصد خسارات به حداقل ممكن برسد.

حاجي بيگي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به لزوم حفظ ورزيدگي جسماني و  همچنين افزايش مهارت ها و دانش در حوزه ي ايمني زميني فرودگاهي گفت: نشست و برخاست هواپيماها حدود 6 درصد از بازه ي زمان پروازي را شامل مي شود، اما 60 درصد سوانح فرودگاهي در همين مواقع حادث مي شود كه پرسنل بايد تمركز ويژه اي براي اين شرايط احراز نمايند.

گفتني است اين دوره ي آموزشي در مدت 3 روز و براي 25 نفر از روساي ادارات ايمني زميني و نجات فرودگاهي فرودگاه هاي كشور در حال برگزاري است.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد