خبر خبر

آغاز به کار نهمین همایش مسئولان روابط عمومی ستادی و فرودگاهی در مشهد
نهمین کارگاه آموزشی روابط عمومی با حضور مسئولان روابط عمومی حوزه ستادی و فرودگاهی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران به میزبانی فرودگاه بین المللی شهيد هاشمي نژاد مشهد عصر امروز آغاز به کار کرد

به گزارش اداره ي روابط عمومی فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ نهمین همایش مسئولان روابط عمومی ستادی و فرودگاهی با قرائت پیام رحمتالله مه آبادی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران آغاز شد.

در ادامه محمدباقر قاسمزاده مدیرکل فرودگاههای استان خراسان رضوی گفت: روابط عمومی یک بحث کاملاً تخصصی است و من به عنوان یک فرد علاقهمند به حوزه ي رسانه و خبر و اطلاعرسانی، معتقدم روابط عمومی یک مقولۀ بنیادین در همۀ سازمانها، شرکتها و نهادهاست و به عنوان یک رکن اساسی و پیشانی سازمان شناخته میشود.

مدیرکل فرودگاههای استان خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت انجام کار تخصصی در حوزه ي روابط عمومی صنعت فرودگاهی گفت: امروز مدیر روابط عمومی حتی باید از مدیریت ارشد و اجرایی فرودگاهی جلوتر باشد.

وی ادامه داد: مدیر روابط عمومی موفق کسی است که سازمان متبوعاش را به خوبی معرفی کند و با برقراری پل ارتباطی میان سازمان و مخاطبانش به انتقال با سرعت و با دقت اطلاعات میان آنها بپردازد.

قاسم زاده با اشاره به اینکه مدیر روابط عمومی مشاور امین مدیریت است، گفت: چنین مشاوری باید چالشهای مجموعه را شناسایی کند و قبل از اینکه تحلیل یا خبر اشتباهی منتشر شود اطلاعات لازم را به مدیریت انتقال دهد. وی باید با واکاوی تخصصی مشکلات و موقعیتها، موضوع اصلی را با مدیر در میان بگذارد.

قاسم زاده با تأکید بر ضرورت توسعه ي مجموعه ي روابط عمومی صنعت فرودگاهی با بکارگیری از نیروهای خلاق، توانمند و متخصص گفت: اگر انتقال خبر به موقع، دقیق و صحیح صورت نگیرد پیامدهای بدی را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل معتقدم که مدیر روابط عمومی باید از مدیر یک سازمان جلوتر باشد. واقعیت این است که مدیران ارشد اجرایی درگیر کارهای بسیار زیادی هستند و نمیتوانند به تمامی مسائل به ویژه مسائل حاشیهای برسند و برای آنها چارهجویی کنند، بنابراين این وظیفه ي مسئول روابط عمومی است که چنین اقداماتی را انجام دهد.

مدیرکل فرودگاههای استان خراسان رضوی برگزاری کارگاههای آموزشی روابط عمومی را باعث بالندگی مجموعه ي شرکت دانست و برگزاری مداوم آن را برای مجموعۀ روابط عمومی شرکت با اهمیت عنوان کرد.

در بخش دیگری از مراسم یدالله آقایی صائم، مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، ضمن تشکر از محمدباقر قاسم زاده و تمامی مسئولان و دستاندرکاران فرودگاه مشهد از جمله علی همتی معاون توسعه ي مدیریت و منابع انسانی، در بیان تاریخچهای از شکلگیری و عملکرد روابط عمومی در این شرکت گفت: هنگامی که مسئولیت روابط عمومی شرکت را برعهده گرفتم مقوله ي روابط عمومی در عرصۀ فرودگاهی کاملاً ناشناخته بود. با این وجود ما تلاشمان را براساس رشد سازمان آغاز کردیم و در ادامه توانستیم در یک شرکت مادر تخصصی مهندسی، روابط عمومی را در ابعاد مختلف توسعه دهیم.

آقایی صائم با تأکید بر بهرهگیری روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی از نیروهای متخصص و لایق، توجه به پیشرفت در عرصۀ نرمافزاری و برنامهریزی کیفی را در مجموعۀ روابط عمومی یک اصل دانست و از اضافه شدن چند مسئول جدید روابط عمومی فرودگاهی به مجموعۀ همکاران این مدیریت خبرداد.

وی همچنین به اجرای برنامههای موفقی مانند مهمان هفته و کارنامۀ آقای مدیر در روابط عمومی ستاد شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی اشاره کرد و از راهانداری مجدد انتشار ماهنامۀ آسمان ایران با بهره گیری از کادری متخصص خبر داد.

وی همچنین از داود زارعیان مدرس این دورۀ کارگاه آموزشی، به عنوان فردی موفق در حوزههای تئوری و عملی یاد کرد.

به گفته ي مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی در کارگاه امسال با تغییر در روند سالهای گذشته، از چند تن از مسئولان روابط عمومی فرودگاههای اقماری مانند طبس، سبزوار، رامسر و آبادان نیز برای حضور در این کارگاه دعوت شده است.همچنین در بخشی از این مراسم گروه سرود مؤسسۀ توانبخشی فتح المبین (همدم) به هنرنمایی پرداختند. این مؤسسۀ سرپرستی 400 دختر بی سرپرست را برعهده دارد.در پایان مراسم نیز بیانیه ي آغازین این کارگاه آموزشی توسط مهدی غفوری معاون داخلی روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی قرائت شد.

نهمین کارگاه آموزشی روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با حضور 49 نفر از مسئولان روابط عمومی فرودگاهی و ستادی این شرکت، با تدریس داود زارعیان، مديرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ايران، بعد ازظهر سه شنبه 18 آبان در سالن اجتماعات اداره کل فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد آغاز شد و تا روز چهارشنبه 19 آبانماه ادامه خواهد داشت.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد