خبر خبر

رييس جديد پليس گذرنامه ي فرودگاه‌هاي استان خراسان رضوي منصوب شد
جلسه ي توديع و معارفه ي رييس پليس جديد فرودگاه هاي استان خراسان رضوي در فرودگاه مشهد برگزار شد

به‌گزارش اداره ي روابط ‌عمومی فرودگاه‌ هاي استان خراسان رضوي؛ طي مراسمي با حضور معاون و جمعي از روساي ادارات اداره كل فرودگاه هاي استان، مولوي نسب رييس پليس  اطلاعات و امنيت عمومي نيروي انتظامي خراسان رضوي، و فرماندهان يگان هاي نظامي و انتظامي و روساي ايرلاين هاي مستقر در فرودگاه مشهد، سرگرد حسن نوذري به عنوان رييس پليس گذرنامه ي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي منصوب شد.

در اين مراسم از زحمات و خدمات سرهنگ نودهي؛ رياست پيشين پليس گذرنامه ي فرودگاه مشهد قدرداني شد و حسن نوذري بعنوان رييس جديد اين دايره منصوب گرديد.

مولوي نسب؛ رييس پليس اطلاعات و امنيت عمومي نيروي انتظامي خراسان رضوي طي سخناني ضمن تقدير و سپاس از تعامل و حمايت هاي هميشگي مديركل فرودگاه هاي استان، گفت:

فرودگاه مشهد سالانه پذيراي بيش از 9 ميليون مسافر و زائر است و بعنوان يكي از مهمترين مبادي ورودي اتباع خارجي به كشور، بايد در زمينه ي امور امنيتي نگاه ويژه يي به اين فرودگاه داشت. مولوي نسب ارتقاي سطح معلومات، و توجه به مبحث آموزش را براي پرسنل پليس گذرنامه ضروري دانست و گفت:

كنترل ورود و خروج سالانه ميليون ها انسان از اقصي نقاط دنيا به مشهد مقدس؛ وظيفه يي دشوار و تخصصي است كه خوشبختانه پليس متعهد و با دانش گذرنامه ي فرودگاه مشهد بخوبي از عهده ي آن برآمده است. وي افزود: پليس گذرنامه بايد باهوش و آگاه بوده، وهمزمان با اقتدار و درايت، نسبت به كاهش ايستايي و تكريم مسافرين و زائرين در فرودگاه، كوشا و ساعي باشد.

گفتني است فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد بعنوان دومين فرودگاه پر تردد كشور ساليانه محل نشست و برخاست بيش از 75 هزار پرواز و اعزام و پذيرش حدود 9 و نيم ميليون مسافر و زائر است.

لازم بذكر است بطور ميانگين در ايام عادي روزانه بين 160 تا 180 پرواز در فرودگاه مشهد انجام مي شود و حدود 27 هزار مسافر در اين فرودگاه اعزام و پذيرش مي شوند. اين در حاليست كه در ايام اوج پروازها روزانه بين 240 تا 280 پرواز در اين فرودگاه نشست و برخاست دارند و روزانه بين 30 تا چهل هزار مسافر و زائر از اين فرودگاه اعزام وپذيرش مي شوند.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد