خبر خبر

افزايش پوشش فرکانسی اپروچ فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد
پوشش فرکانسی اپروچ فرودگاه مشهد با راه‌اندازی ایستگاه جدید ارتقا یافت

به گزارش اداره ي روابط عمومی فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ با تلاش متخصصان و کارشناسان اداره‌کل ارتباطات و ناوبري و در راستاي ارتقاي سرويس هوانوردي و افزايش سطح ایمنی پروازهای فضای کشور، ایستگاه رادیویی اپروچ فرودگاه مشهد در سایت جدید ( خواجه محمد میرزا) نصب و راه‌اندازي شد.

به دلیل وجود ارتفاعات در مسیر پروازی ورودی و خروجی فرودگاه بین‌المللی مشهد، پوشش فرکانسی اپروچ در فاصله ۶۰ ناتیکال مایلی محدوده ورودی TMAاین فرودگاه وضعیت مناسبی نداشت و ارتباط کلامی اپروچ مراقبت پرواز و خلبان با مشکلات زیادی همراه بود.

 بنابراین، متخصصان الکترونیک هواپیمایی اداره‌کل ارتباطات و ناوبری با اتکاء به دانش فنی، پس از بررسی همه جانبه عوامل جغرافیایی منطقه، ارتباطات مخابراتی، انتقال تجهیزات و انجام آزمایش‌های لازم، با انجام 40 نفر روز ماموریت کاری موفق به نصب و راه‌اندازی ایستگاه جدید در ارتفاعات اطراف فرودگاه(کوه خواجه محمد میرزا) شد.

با اتمام مراحل نصب و راه‌اندازی این ایستگاه و پس از انجام بررسی‌های نهایی، مشکل پوشش فرکانسی اپروچ فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به‌طور کامل برطرف شد.

گفتني است فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد بعنوان يكي از 2 فرودگاه پايلوت ايران و دومين فرودگاه پر تردد كشور؛ ساليانه محل نشست و برخاست حدود 75 هزار پرواز و اعزام و پذيرش بيش از 9 و نيم ميليون مسافر و زائر است.

لازم بذكر است بطور ميانگين در ايام عادي روزانه بين 160 تا 180 پرواز در فرودگاه مشهد انجام مي شود و حدود 27 هزار مسافر در اين فرودگاه اعزام و پذيرش مي شوند. اين در حاليست كه در ايام اوج پروازها روزانه بين 240 تا 280 پرواز در اين فرودگاه نشست و برخاست دارند و روزانه بين 30 تا چهل هزار مسافر و زائر از اين فرودگاه اعزام وپذيرش مي شوند.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد