خبر خبر

قاسم زاده: هدف گذاري ما شتاب توسعه ي فرودگاه مشهد است/ افزایش ظرفيت اعزام و پذيرش مسافر در فرودگاه مشهد تا شانزده ميليون نفر
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت ظرف چهار سال آینده ظرفيت جابجایی مسافر در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به شانزده میلیون نفر در سال افزایش می یابد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ مديركل فرودگاه هاي استان از افزايش چشمگير ظرفيت ميزان اعزام و پذيرش مسافر در فرودگاه مشهد تا 4 سال آينده؛ به رقم 16 ميليون مسافر سالانه خبر داد و گفت: با ساخت ترمينال جدید پروازهاي خارجی و نیز توسعه ي ترمينال پروازهاي داخلی؛ گنجایش جا به جایی مسافر در فرودگاه مشهد به بیش از دو برابر ارتقا می یابد.

محمد باقر قاسم زاده در اين خصوص گفت: ساخت ترمينال خارجی فرودگاه مشهد با مشارکت شرکت فرانسوی و براساس تصویب هیات دولت قطعی شده است.

وي افزود: با ساخت ترمينال جديد پروازهاي خارجي به مساحت  42 هزار مترمربع، ميزان جابجایی مسافرين خارجی از 2 میلیون، به 4 میلیون نفر در سال افزایش می یابد.

قاسم زاده در ادامه گفت: طرح بهسازی و توسعه ي ترمينال پروازهاي داخلی فرودگاه مشهد به مساحت 24 هزار مترمربع با هدف افزایش ظرفيت جا به جایی مسافر تا 12 میلیون مسافر در سال نیز در دستور كار قرار دارد.

قاسم زاده با اشاره به هزينه كرد يكصد ميليارد ريالي در پروژه هاي انجام شده ي سال95 در فرودگاه مشهد گفت: شهروندان ما، و مسافرين و زائرين لايق بهترين خدمات فرودگاهي هستند و نگاه ما افزايش ظرفيت ها و شتاب توسعه ي فرودگاه مشهد است بطوريكه  طی امسال 100 میلیارد ریال هزینه در طرح های توسعه يي فرودگاه شهيد هاشمي نژاد انجام شد که 20 میلیارد ریال دیگر آن باقی مانده است.

* سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی در فرودگاه مشهد

وی گفت: به منظور اجرای طرح توسعه يي پيش روي فرودگاه مشهد، مناقصه ي هزار میلیارد ریالی انجام شده است، و برای 18 ماه آینده این حجم سرمایه گذاری در آن برنامه ریزی شده که بی سابقه است و فرودگاه با این رقم سرمایه گذاری بطور چشمگيري متحول می شود.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی افزود: محوطه سازی، پارکینگ طبقاتی، ساختمان سپاه فرودگاه مشهد، منطقه یخ زدایی هواپیماها، تکمیل ساختمانهای مجتمع فرهنگی و مهمتر از همه طرح محوطه مقابل پایانه داخلی که به پارکینگ طبقاتی متصل می شود در این طرح پیش بینی و برنامه ریزی شده اند.

وی ادامه داد: ادامه پارکینگ طبقاتی فرودگاه مشهد و توسعه و اتصال آن به بزرگراه شهید کلانتری از دیگر طرح های در دست تهیه است تا با اجرای آن فرودگاه مشهد از بن بست کنونی خارج شود.

قاسم زاده گفت: با اجرای این طرح ها ظرف چهار سال آینده ظرفيت جا بجایی مسافر در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از 8.5 میلیون نفر به بیش از 16 میلیون نفر افزایش می یابد.

گفتني است فرودگاه مشهد بعد از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرتردد ايران است که ساليانه محل نشست و برخاست بيش از 75 هزار پرواز و اعزام و پذيرش بيش از 10 ميليون مسافر است.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد