خبر خبر

افزایش تعداد مسافران و پروازهای نوروزی در فرودگاه های ایران/ رشد قابل توجه نرخ جابجایی مسافران در تعطیلات نوروز96
براساس آمار اعلام شده از سوي اداره‌کل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي٬ در موج اول سفرهاي نوروزي٬ فرودگاه‌هاي کشور رشد 17 درصدی اعزام و پذیرش مسافران نوروزی را در سال 96 نسبت به مدت مشابه در سال 95 رقم زدند

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ به نقل از روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، براساس آمار منتشر شده طی روزهای  ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۵ فروردین ۹۶ ٬ فرودگاه‌ها با اعزام و پذیرش دو میلیون و ۸۴۲۸ مسافر نسبت به سال گذشته رشدی ۱۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کردند.

همچنین نشست و برخاست هواپیماها در این مدت۱۵۸۵۰ بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

این آمار نشان میدهد که اعزام و پذیرش مسافر فرودگاه مهرآباد در این مدت ۵۱۳۱۶۱ بوده است که نسبت به سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته است. همچنین نشست و برخاست نوروزی این فرودگاه نیز ۴۲۴۱ بوده است که رشد ۱۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

فرودگاه امام‌خمینی(ره) نیز در مدت مذکور میزبان اعزام و پذیرش ۳۴۴۵۰۸ مسافر و نشست و برخاست ۲۳۴۵ فروند هواپیما بود که به ترتیب رشد ۱۲ و ۱۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم زد.

همچنین فرودگاه مشهد در این مدت با اعزام و پذیرش ۳۲۴۴۳۷ مسافر رشد 22 درصدی را تجربه کرده است و با نشست و برخاست ۲۲۳۲ هواپیما ۱۷ درصد رشد داشته است.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد