خبر خبر

رشيديان: شركت هاي هواپيمايي به وظايف ذاتي خود در خصوص حقوق مسافران عمل كنند/ قاسم زاده: پايمال شدن حقوق مسافر خط قرمز ما است
جلسه ي ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور مديران دستگاه هاي اجرايي خراسان رضوي برگزار شد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ جلسه ي ستاد اجرايي خدمات سفر استان با حضور علي رضا رشيديان استاندار خراسان رضوي، و مديران دستگاه هاي اجرايي استان در محل استانداري خراسان رضوي برگزار شد.

رشيديان در بخشي از سخنان خود در خصوص فعاليت شركت هاي هواپيمايي در فرودگاه مشهد گفت: طبق آيين نامه ي حقوق مسافران در پروازهاي داخلي، شركت هاي هواپيمايي موظفند متناسب با ميزان تاخير پروازها، به مسافران و زائران خدمات رفاهي ارايه كنند. رشيديان ضمن قدرداني از مديركل فرودگاه هاي استان براي پيگيري حقوق مسافران در پروازهاي تاخيري و انتقال مسافران به هتل ها و مراكز اقامتي گفت: اميدوارم اين تعهد و رويه ي خدمت رساني به سنت حسنه تبديل شود و شركت هاي هواپيمايي به تعهدات خود در قبال مسافران و زائران عمل كنند.

وي يادآور شد: وظيفه ي خدمات رساني به مسافري كه بليت هواپيما خريداري كرده است و شركت مذكور نمي تواند در موعد مقرر به تعهد خود براي ارايه ي خدمات عمل نمايد، جبران خسارت به آنان است؛ و فرودگاه در اين بين تنها بايد به نقش نظارتي خود بپردازد و حقوق مسافر را از ايرلاين ها مطالبه كند.

محمد باقر قاسم زاده مديركل فرودگاه هاي استان در ادامه ي اين نشست با ارايه ي گزارشي از اقدامات فرودگاه مشهد در خصوص ارايه ي تسهيلات و  خدمات رفاهي به مسافران و زائران گفت: نظارت مستقيم بر عملكرد شركت هاي هواپيمايي در راستاي صيانت از حقوق مسافران اولويت ما است و براي مطالبه ي حقوق ايشان از ايرلاين ها از هيچ تلاشي فروگذار نخواهيم كرد.

قاسم زاده افزود: پاسخگويي به مشتريان فرودگاهي، تكريم مسافران و زائران و ارايه ي خدمات رفاهي به آنان در مواجهه با تاخيرات پروازي، همواره دغدغه ي نخست مديران فرودگاه مشهد بوده است و هيچگونه قصوري از ناحيه ي ايرلاين ها پذيرفته نيست.

گفتني است جلسات ستاد اجرايي خدمات سفر استان با محوريت بررسي راهكارهاي ارايه ي تسهيلات و خدمات رساني به مسافران و زائران در سطح استان، و  هماهنگي بيشتر بين دستگاه هاي اجرايي استان خراسان رضوي بصورت دوره يي برگزار مي شود.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد