خبر خبر

جشن ولادت حضرت رضا (ع) در ميان استقبال باشکوه از زائران و مسافران در فرودگاه مشهد برگزار شد
در آخرين روز از دهه ي كرامت جشن ميلاد امام رضا عليه السلام در فرودگاه مشهد برگزار شد

 

                   نقاره ها زِ اوج مناره وزیده اند                مردم صدای آمدنت را شنیده اند                                                                                                                                                                    

      این زائران خسته به عشق ولادتت             با عرض تهنیت به حضورت رسیده اند                                                                                                       

زیباتر از همیشه شده آستان تو               آقا چه قدر ریسه برایت کشیده اند          

 

به گزارش اداره ي روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ جشن بزرگ ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در ترمینال پروزاهای داخلی فرودگاه بین المللی مشهد برگزار شد. این مراسم راس ساعت 8 بامداد مورخ جمعه 13 مردادمه 96 آغاز شد که با استقبال بی نظیر و تاثیر گذار مسافران و زائران مواجه شد.

 در جشن باشکوه ولادت حضرت رضا (ع)، مدیر کل فرودگاه های استان خراسان رضوی بهمراه تنی چند از معاونین و روسای ادارات و همچنین خدام آستان قدس رضوی، روسای شركت هاي هواپيمايي، فرماندهان نظامی و انتظامی و کارمندان و کارکنان فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد حضور داشتند.

قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان، در بخشی از این مراسم ضمن عرض خير مقدم به زائران و مسافران و تبريك سالروز ولادت حضرت رضا (ع)، به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت : فرودگاه مشهد با هدف ترويج فرهنگ رضوي و تكريم مسافران و زائران جشن هاي دهه ي كرامت را برگزار مي كند و اميدواريم بتوانيم با انجام اينگونه برنامه هاي فرهنگي بخشي از ابعاد شخصيت و سيره ي والاي ائمه ي اطهار را خصوصا به نسل جوان معرفي نماييم.

مراسم عبور زائران و مسافران از روي فرش قرمزِ سالن ورودي ترمينال پروازهاي داخلي در ميان استقبال خادمين آستان قدس و اهداي گل و شاخه نبات متبرك و دعوتنامه ي مهمانسراي حضرت انجام شد. مولودي خواني و اجراي زنده ي گروه هاي تواشيح و  ترانه هاي مذهبي در جايگاه تعبيه شده در ترمينال پروازهاي داخلي، از جمله برنامه هايي بود كه مورد استقبال بي نظير و تشويق مسافران و زائران قرار گرفت و حال و هوايي معنوي و روحاني به فضا بخشيد.

گفتني است فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد از آغاز دهه ي پربركت كرامت با گل آرايي مسير ورودي مسافران و زائران، آرايه هاي پوشيده از گل، نور پردازي ترمينال هاي پروازي و مسجد بهمن، توزيع روازنه 1 تن شيريني و آبميوه، اهداي گل، توزيع بسته هاي فرهنگي، و پخش نماهنگ هاي مذهبي و مولودي خواني به استقبال با شكوه از مسافران و زائران مشهد مقدس رفته بود.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد