خبر خبر

بازديد محيطي مديركل از ترمينال حج و هماهنگي نهايي جهت اعزام زائران خانه ي خدا / شمارش معكوس فرودگاه مشهد براي حج تمتع96
فردا يكشنبه پانزده مرداد اولين كاروان حج از فرودگاه مشهد عازم سرزمين وحي مي شود

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ در آستانه ي آغاز عمليات اعزام زائران خراسان هاي رضوي و شمالي به سرزمين وحي؛ صبح امرروز مديركل فرودگاه هاي استان از ترمينال هاي دو و سه بازديد محيطي بعمل آورد و هماهنگي نهايي را با دست اندركاران حج تمتع 96 انجام داد.

محمد باقر قاسم زاده در اين خصوص گفت: بازديد نهايي از مناطق طبقه بندي شده، گيت هاي بازرسي، و سالن هاي گمرك و گذرنامه، پاركينگ ها، مسير دسترسي زائران و مستقبلين، و جاده ي جديد خروجي فرودگاه به بزرگراه شهيد كلانتري صورت گرفت و آخرين راهكارهاي ارايه ي خدمات و تسهيلات مطلوب به زائران بيت الله الحرام بررسي و مورد تبادل نظر قرار گرفت. قاسم زاده افزود: مديران فرودگاه مشهد مصمم هستند با آمادگي بالا از فردا عمليات اعزام زائران حج تمتع 96 را مديريت كنند و از مدت ها قبل با برنامه ريزي هاي منسجم و جلسات توجيهي و آموزشي، تمامي ارگان ها، واحدها وكاركنان به درك خوبي از اهميت موضوع حج سالجاري و لزوم ارايه ي خدمات باكيفيت به زائران رسيده اند.

لازم به ذكر است فردا مورخ يكشنبه 15 مردادماه سالجاري، در ساعت 12:10 ظهر؛  نخستين كاروان حج تمتع 96 با هواپيمايي سعودي و به شماره پرواز 5869 با 280 زائر در قالب 2 كاروان مشهد را به مقصد مدينه ترك خواهد كرد

در اين بازديد نماينده ي سازمان حج استان، معاونين و تني چند از روساي ادارات اداره كل فرودگاه هاي استان نيز حضور داشتند.

گفتني است بیش از ۱۰ هزار زائر از خراسان های رضوی و شمالی در قالب74کاروان توسط ايرلاين سعودی با 37 پرواز بوسيله ي هواپیماهای ایرباسA330 از فرودگاه مشهد به سرزمين حج اعزام خواهند شد. پروازهای رفت و عملیات اعزام زائران به حج تمتع سالجاری از مورخ ۹۶/۵/۱۵ آغاز خواهد شد و تا۹۶/۵/۲۸ ادامه خواهد داشت؛ و عملیات بازگشت زائران به مشهد مقدس از مورخ ۹۶/۶/۱۷ تا ۹۶/۶/۲۸ انجام می پذیرد.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد