خبر خبر

با حضور مديركل فرودگاه هاي استان اولين همايش هوانوردي و نمايش هوايي در فرودگاه گلبهار برگزار شد
اولين همايش هوانوردي و نمايش هوايي در فرودگاه گلبهار برگزار شد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ فرودگاه گلبهار با همكاري شركت عمران شهر جديد گلبهار اولين همايش هوانوردي را در فرودگاه گلبهار در راستاي توسعه ي اشاعه ي فرهنگ هوانوردي عمومي در بين مردم ايران بخصوص منطقه شرق كشور برگزار كرد.

محمدباقر قاسم زاده مديركل فرودگاه هاي استان نيز در اين نمايشگاه حضور يافت و برگزاري اين قبيل فعاليت ها را نقطه ي عطفي براي صنعت هوانوردي خراسان رضوي بيان كرد و گفت:

استفاده از مدل مشاركت و ظرفيت ها و توان بخش خصوصي منجر به شكوفايي وتوسعه ي فرودگاه ها خواهد شد.

قاسم زاده در ادامه افزود:

 فعال کردن فرودگاه‌های بدون پرواز و تکمیل و ساخت فرودگاه‌های نیمه‌کاره اثرات مهم و پررنگی در بهبود وضعیت و توسعه ي صنعت هوانوردی در کشور دارند.

 براي اولين بار اينچنين همايش هوانوردي عمومي به صورت یک نمایش هوایی، در رده ي هواپيماهاي سبك، فوق سبك، هواپيماهاي مدل، پاراگلايدر، گلايدر و بالن برگزار شد؛ كه از سراسر كشور از افرادي  كه در حوزه ي هواپيماهاي سبك و غير سبك كار مي‌كردند دعوت به عمل آمد و همچنين براي نخستين بار عموم مردم از نزديك اين نمايشگاه را رصد كردند.

معاون استاندار، معاون بانك‌هاي استان و مديران شركت‌های هواپيمايي مستقر در فرودگاه شهيد هاشمي نژاد و مديركل فرودگاه‌های خراسان رضوي در اين همايش حضور داشتند.

گفتني است در اين نمايشگاه دستاوردهای بخش هوانوردی عمومی ارايه شد تا كساني كه علاقه دارند با هواپيماي سبك و مدل پرواز كنند و يا گواهينامه اخذ كنند با راه و روش آن آشنا شوند.

لازم به ذكر است فرودگاه گلبهار  در سه بخش به مردم خدمات ارايه مي‌دهد كه شامل پروازهاي توس تفريحي همراه با كلاس‌هاي آموزشي، اخذ گواهينامه هواپيماي سبك و فوق سبك، و ارايه ي شش ماهه ي گواهينامه‌های خلبانی با 300 ساعت پرواز هوايي و آموزش زميني است. همچنین در فرودگاه گلبهار در حوزه ي هوانوردي عمومي بيش از 4000 ساعت پرواز در طول 6 ماه انجام شده است.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد