خبر خبر

با حكم استاندار مديركل فرودگاه هاي استان عضو ستاد مسابقات آسيايي در مشهد مقدس شد
رشيديان: برگزاری مسابقات آسیایی در مشهد فرصتی برای بین المللی شدن این شهر در حوزه ي ورزش است

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ با حضور استاندار خراسان رضوی نشست اعضای ستاد مسابقات آسیایی کونگ فو توآی در مشهد مقدس برگزار شد، و محمد باقر قاسم زاده مديركل فرودگاه هاي خراسان رضوي با حضور در اين جلسه بعنوان يكي از اعضاي اين ستاد، حكم خود را ازاستاندار خراسان رضوي دريافت كرد.

علی رضا رشیدیان در این نشست گفت: برگزاری مسابقات کونگ فو توآی قهرمانی آسیا در مشهد با توجه به نمادهای فرهنگی این شهر از جمله فردوسی بزرگ، امکانات ورزشی آن و جاذبه های تاریخی و فرهنگی می تواند این شهر را در عرصه برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی در کنار تهران به خوبی معرفی کند.

وي افزود: بطور قطع معرفی ظرفیتهای فرهنگی و تاریخی و دیگر جاذبه های مشهد در حوزه های مختلف با توجه به انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: فرصت هایی مانند برگزاری دومین دوره مسابقات توآی قهرمانی آسیا در مشهد بهترین فرصت برای این شهر تا ضمن معرفی ظرفیتهای آن، موضوع ورزشهای بومی و گرایش به سوی انجام ورزشهای سالم را به جوانان توصیه کرد. توآی می تواند برای جوانانی که علاقه مند به ورزشهای رزمی هستند جاذبه خوبی داشته باشد لذا این دوره از مسابقات باید به نحو بسیار مطلوبی در مشهد برگزار شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: این دوره از مسابقات فرصت مناسبی است تا هم شایستگیهای مشهد برای برگزاری چنین مناسبتهایی در داخل کشور شناسانده شود و هم میهمانان خارجی با ظرفیتهای این شهر در جایگاه پایتخت فرهنگی جهان اسلام آشنا شوند.

لازم به ذكر است در این دوره از مسابقات 28 تیم شامل 217 نفر ورزشکار زن و مرد حضور دارند که از این تعداد 145 نفر مرد و 72 نفر زن هستند.

گفتني است ورزشکاران از کشورهای ایران، قرقیزستان، هند، سنگاپور، افغانستان، سریلانکا، بنگلادش، چین، عراق، کره جنوبی، مالزی، نپال، فلسطین، پاکستان، فیلیپین، سوریه، ویتنام، لائوس، کامبوج، مغولستان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان، تاجیکستان، تایلند، اردن، لبنان، مالدیو، تایپه و اندونزی در این رقابتها شرکت می کنند.

براي تماشاي تصاوير بيبشتر اينجا كليك كنيد

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد