خبر خبر

فرودگاه مشهد ميزبان روساي ادارات آتش نشاني و هدايت زميني فرودگاه هاي كشور در دوره آموزشي مديريت اپرون
آغاز بكار دوره ي آموزشي مديريت اپرون در فرودگاه مشهد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ دوره ي آموزشي "مديريت اپرون" با حضور مديركل آتش نشاني و هدايت زميني شركت فرودگاه هاي كشور، معاون عملیات هوانوردی اداره كل فرودگاه هاي خراسان رضوي و 54 تن از روساي ادارت آتش نشاني و هدايت زميني فرودگاه هاي كشور، در فرودگاه مشهد آغاز بكار كرد.

حميد حاجي بيگي مديركل آتش نشاني و هدايت زميني شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در روز نخست اين كارگاه آموزشي كه از 19 لغايت 21 دي ماه 96 ادامه دارد، گفت: در حال حاضر با خريداري تجهيزات تخصصي مدرن و برگزاري هدفمند دوره هاي آموزشي مستمر؛‌ ادارات آتش نشاني و هدايت زميني فرودگاه هاي كشور به يك انسجام و سازماندهي مطلوب رسيده اند و جايگاه و اعتبار خوبي پيدا كرده اند.

حاجي بيگي در ادامه  با تشريح چشم انداز آينده ي اداره كل آتش نشاني و هدايت زميني بيان داشت: تجهيز و نگه داري امكانات با جديت در دستور كار قرار دارد و در آينده ي نزديك با خريد ماشين آلات جديد و همچنين سيميلاتورهاي حرفه يي، شرايط ايده آلي براي خدمت رساني و تمرين در شرايط واقعي فراهم خواهد شد.

وي افزود: وظيفه ي ما تضمين امنيت مردم است، و اين مهم با اجراي دقيق دستور العمل ها و تغيير و تحول در عرصه ي آموزش ممكن است؛ به همين جهت با اضافه شدن سيميلاتورها ( شبيه ساز هواپيما، و جستجو و نجات در دود و آتش ) پرسنل مي توانند تمرينات در شرايط واقعي و حوادث احتمالي را تجربه كنند.

گفتني است اين دوره ي آموزشي به مدت 3 روز و با سرفصل هايي شامل: ورود به هواپيما بعنوان بخش اول از عمليات اطفاي حريق و نجات در داخل هواپيماي سانحه ديده، مرور عمليات زمستاني و ارايه ي الگويي از دستور العمل برف روبي، بازديد از سيستم هاي درب و تهويه ي هواپيما و ارايه ي مطالب بخش خصوصي ( اوپال ماشين ) برگزار مي شود.

براي تماشاي  تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد