خبر خبر

قاسم زاده در مصاحبه با شبکه خبر: کليه اقدامات ايمني لازم براي فرود اضطراري فوکر100 انجام شد
با مهارت خلبان هيچ آسيبي به مسافران وارد نشد و کليه اقدامات ايمني لازم توسط مجموعه ي فني و عملياتي فرودگاه هاشمي نژاد مشهد انجام شد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛  مديركل فرودگاه هاي استان در مصاحبه با شبكه خبر به تشريح اقدامات انجام شده براي ايمني در فرود اضطراري هواپيماي فوكر100 قشم اير پرداخت.

محمد باقر قاسم زاده در اين مصاحبه بيان كرد:  پرواز مسیر تهران - مشهد شركت قشم اير به دلیل باز نشدن چرخ عقب هواپیما از باند فرودگاه خارج شد که به دلیل مهارت خلبان هیچ آسیبی به مسافران وارد نشد و كليه اقدامات ايمني لازم توسط مجموعه ي فني و عملياتي فرودگاه هاشمي نژاد مشهد انجام شد و با آمادگي پرسنل ايمني و آتش نشاني و برج مراقبت  و تمامي ارگان هاي دست اندركار هواپيماي فوکر با ايمني کافي به زمين نشست. وي افزود: این هواپیما در حاشیه ي  باند به محض نشستن پرواز، از سمت چپ باند منحرف شد و به دلیل آمادگی قبلی عوامل فرودگاه، مشکلی پیش نیامد و مسافران در کوتاه ترین زمان ممكن پیاده و از ترمینال خارج شدند.

قاسم زاده در ادامه، در پاسخ به سوال مجري شبكه ي خبر مبني بر اينكه چه اقداماتي براي فرود پرواز انجام شد و هم اكنون وضعيت پروازهاي ورودي و خروجي فرودگاه مشهد در حالي است؟ گفت:  همه اقدامات لازم برای کنترل وضعیت اضطراری و نشستن هواپیما روی باند فرودگاه مشهد توسط مجموعه فنی و عملیاتی فرودگاه انجام شد. این هواپیما بر روی باند  نشست و در انتهای باند، کمی از باند خارج شد که با تامین همه شرایط ایمنی، همه مسافران به سلامت از هواپیما خارج و به ترمینال فرودگاه وارد شدند و پس از آن تيم هاي عملياتي فرودگاه به سرعت مشغول آماده سازي باند براي نشست و برخاست ايمن پروازها كردند كه در حال حاضر هيچ مشكلي براي اعزام و پذيرش پروازها وجود ندارد.

گفتني است ساعاتی پیش یک فروند هواپیمای مسافربری فوکر 100 متعلق به شرکت قشم ایر در مسیر مهرآباد-مشهد به دلیل نقص فنی اعلام وضعیت اضطراری کرد و در حالی که چرخ عقب آن ( سمت چپ ) باز نشد، اقدام به نشستن روی باند فرودگاه کرد که عوامل آتش نشانی و امدادی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد به موقع اقدامات لازم را انجام دادند.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد