خبر خبر

آيين تجليل از خانواده شهداي همکار شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در فرودگاه مشهد برگزار شد
با حضور مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از خانواده شهداي همکاردر فرودگاه مشهد تقدير بعمل آمد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ صبح امروز هشتم اسفندماه 96،  آيين تكريم و تجليل از خانواده شهداي همکار شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با حضور مه آبادي رييس هيات مديره و مديرعامل شركت فرودگاه ها، اسفندياري قائم مقام مديرعامل و مديركل فرودگاه هاي خراسان رضوي در فرودگاه مشهد برگزار شد.

رحمت اله مه آبادي در اين مراسم گفت: در چنين جلسه هايي مي فهميم كه آسايش و استقلال ما با چه زحمتي محقق شده است و متوجه مي شويم كه نسل غيور ما اگر اسير غفلت شده بود جامعه دچار چه انحطاط و ويراني مي شد. اين مسئله و فرايند غفلت براي نسل جديد اهميت بيشتري دارد و اگر آنها را در همين جلسه ها آگاهي بدهيم كه چه گوهر گرانبهايي دارند و اين سرمايه ارزشمند با چه سختي و مشقتی به دست آمده است كمتر اسير تبليغات و تهديدهاي دشمنان مي شوند.

رئيس هيئت مديره شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران اضافه كرد: مسئوليت معرفت آفريني بيش از هركس بر عهده صاحبان معرفت است و اگر امروز ما پيامبر (ص) را نديده ايم رهبري پيامبرگونه را درك كرده ايم و اگر عصمت نبوي را نديده ايم شبه عصمت نبوي را در چهره امام راحل (ره) ديده ايم.

مديرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با تاكيد بر اينكه ديدن شرايط انقلاب، امام و جنگ تحميلي رسالت و مسئوليتي بزرگ است، گفت: البته ما ايثارگران نيز با تهديد بزرگ به نام غفلت روبه رو هستيم كه از جنس عدم تلاش براي داشتن درك صحيح از زمان و مكان فعلي است. غفلت ما از جنس مسائلي است كه به آن توجه نداشتيم ولي به تدريج اهميت مي يابد.

وي با بيان اينكه حضور در چنين جلسه هايي فرصت خودشناسي و بازآفريني و يادآوري گذشته براي ايثارگران است، با اشاره به بیت يكي قطره باران ز ابري چكيد / خجل شد چو پهناي دريا بديد، گفت: اينجا در جمع خانواده شهدا پهنه دريا را مي بينيم و درك مي كنيم كه خود در كجا هستيم و چه ادعاهايي داريم

مه آبادي گفت: وجه تمايز خانواده شهدا از ما اين است كه شهيدپرور و شهيد داده هستند و سرمايه آنها همان شهيدشان است. بايد ببينيم چرا خداوند آنها را از ما متفاوت كرده و چگونه به اين مقام رسيده اند كه يكي از اهداف اين جلسه معرفت يافتن مسيري است كه اين افراد را تبديل به چنين چهره هايي كرده است. متاسفانه فرصت ما اندك است و بايد لحظه هايي را كه به اين قافله آسماني دسترسي داريم قدر بدانيم و دچار غفلت نشويم. بايد از آنها بپرسيم كه چگونه پدري و مادري كردند كه دامانشان محل پرورش شهيد و تقويت فرهنگ شهادت شد و چه كنيم كه ما هم حسيني و علوي شويم.

وي گفت: سلسله پاكان خانواده شهدا مي تواند راست ترين و آسان ترين نقشه هدايت را ترسيم كند. خانواده شهدا ما را براي رسيدن به مقصد اعلي ناوبري مي كنند و پرواز ما را به مسيري امن متصل مي كنند.

رئيس هیئت مديره شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با تاكيد بر اينكه ايثار و شهادت غني ترين گنجينه فرهنگ ناب پيامبر (ص) و مذهب خالص علي (ع) است، تاكيد كرد: ايثار و شهادت بزرگترين سرمايه باقي مانده از انبيا و اولياست و خداوند به ما توفيق داد كه جلوه اي از آن را ببينيم. فرهنگ ايثار و شهادت به ما ياد مي دهد ديگران را برخود ترجيح دهيم و منفعت غير را بر مصلحت خود اولويت دهيم. فقط براي رضاي خدا تلاش كنيم و به خاطر خداوند، بزرگوار و خيرخواه ديگران باشيم. اين فرهنگ آمده تا نسل ناقص را به گواهان و كاملان تبديل كند و آگاهي ها را افزون، اعتقادات را بسامان و اولويت ها را اصلاح كند.

ديگر سخنران اين مراسم مهندس اسفندياري بود. قائم مقام مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در امور فرودگاه ها از برگزاري مراسم تجليل از خانواده شهدا به عنوان فرصتي براي پاک کردن غبار غفلت از مسير حق ياد کرد و گفت: شهدا طبق نص قرآن كريم زنده اند و نزد پروردگارشان روزي مي خورند يعني داراي مقام عنديت هستند. شهدا به كساني كه پشت سرآنها حركت مي كنند مژده مي دهند كه در بهشت موعود خوف و حزني نيست.

وی افزود: در زندگي خوشبخت ترين انسان هاي جهان نيز ترس و حزن وجود دارد و اگر انسان وابسته به دنيا باشد ترس از مرگ همراه وي است و سلاطين پرقدرت مادی نیز دائم در ترس از دست دادن قدرتشان هستند.

اسفندیاری تاكيد كرد: انسان هاي غافل پيام هاي فريبنده شيطان را دريافت و اجرا مي كنند اما در قيامت شيطان از آنها بري مي شود و مي گويد من شما را مجبور به غفلت و گناه نكردم و فقط دعوت كننده بودم و شما خود در گناه و كفران افتاديد.

قائم مقام مديرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در امور فرودگاه ها با اشاره به اينكه ديدار با خانواده شهدا غبار غفلت را از انسان پاك مي كند، افزود: اميدوارم چراغي كه شهدا در هدايت ما افروختند روشن بماند. باید بدانیم که راه شهادت بسته نشده است و جوانان ما امروز بيش از هزار كيلومتر دورتر از خاك وطن به شهادت مي رسند و بركت و تداوم انقلاب ما از خون شهداست. به بركت وجود مقام معظم رهبري خط انقلاب حفظ شده و ادامه يافته است و ديدار با جانبازان و خانواده شهدا تاثير عميقي بر روح و روان انسان ها دارد.

گفتنی است این همایش دو روزه با حضور  تعدادی از خانواده شهیدان و جمعی از مدیران فرودگاهی در سالن همایشهای فرودگاه مشهد برگزار شد.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد