خبر خبر

دکتر قاسم زاده: سامانه جديد تقرب دقيق فرود( ILS) فرودگاه مشهد در سال 97 عملياتي خواهد شد
سال آينده سامانه ILS جديد فرودگاه مشهد جايگزين خواهد شد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ مديركل فرودگاه هاي استان از خريد و جايگزيني سامانه جديد تقرب دقيق فرود( ILS) فرودگاه مشهد در سال 97 خبر داد.

قاسم زاده در اين خصوص توضيح داد:  امروزه یکی از مهمترین و متداولترین دستگاه های ناوبری، جهت نشستن هواپیما در فرودگاه های پرترافیک و فرودگاه های با شرایط  جوی نامناسب، " سیستم فرود به وسیله دستگاه ILS  Instrument Landing System) )می‌باشد.  وي افزود: فرودگاه مشهد بعنوان دومين فرودگاه پر ترافيك ايران اسلامي كه سالانه محل نشست و برخاست حدود 75 هزار پرواز مي باشد؛ و با توجه به ضرورت استفاده از تجهيزات ناوبري مدرن صنعت هوانوردي، در سال 97 به اين سامانه كه داراي جديدترين تكنولوژي در اين عرصه است مجهز خواهد شد.

دكتر قاسم زاده با اشاره به خريداري اين سامانه توسط شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، گفت:

با بررسی کارشناسی ، برنامه ریزی و پیگیری های مستمر یکدستگاه ILS/DME ساخت کشور نروژ با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا خريداري شده است كه پس از طی مراحل تست های کارخانه ای (FAT) در فرودگاه مشهد بمنظور نوسازی بستر ناوبری  در سال آينده جایگزین سیستم فعلی خواهد شد.

گفتني است سیستم ILS  فعلی فرودگاه مشهد نیز از پیشرفته ترین انواع موجود جهان بوده  و بالاترین قابلیت های مورد تأئید ایکائو را دارد. این سیستم از سال 1375 بعنوان اولین نمونه از این نوع در کشور نصب گردیده است.

لازم به ذكر است سیستم یاد شده با اعتباری بالغ بر 50 میلیار ریال ( 1میلیون یورو) توسط شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران خریداری شده و سال 97 نصب و عملياتي مي شود.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد