خبر خبر

برگزاري جلسه ي تجليل از همکاران حوزه ي مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي و بهره برداري از سايت دوم مرکز داده فرودگاه مشهد
به مناسبت روز جهاني مخابرات هوانوردي از همکاران حوزه ي مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي فرودگاه مشهد قدرداني شد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛  طي جلسه يي با حضور مديركل فرودگاه هاي استان و آقاجاني، مديركل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي فرودگاه هاي كشور، از همكاران حوزه مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي  قدرداني شد و سايت دوم مركز داده فرودگاه مشهد به بهره برداري رسيد.

محمد باقر قاسم زاده در اين جلسه با اشاره به مبادله ي 3 ميليون و 600 هزار پيام هوانوردي در سال گذشته و افزايش 8 درصدي مبادلات پيام هاي هوانوردي نسبت به سال گذشته؛ با تاكيد بر نقش مهم مخابرات در صنعت هوانوردي و ايمني پروازها، گفت: مبادله ي اين تعداد پيام هوانوردي  بسيار كار حجيم و بزرگي است كه همكاران اداره ي مخابرات و فناوري اطلاعات  به خوبي از عهده ي آن برآمدند.

مديركل فرودگاه هاي استان همچنين با اشاره به اهميت وجود فناوري اطلاعات در زندگي روزمره گفت: عدم استفاده و يا قطعي سرويس IT  در حال حاضر زندگي را دچار چالش مي كند و اين نكته يي حايز اهميت است.

وي در ادامه افزود: بايد تلاش كنيم دولت الكترونيك به معناي واقعي در فرودگاه تحقق يابد و همه ي سيستم هاي مرتبط با حوزه هاي  درگير در ارايه ي خدمات مسافري تبديل به سامانه هاي نرم افزاري و سخت افزاري گردد.

قاسم زاده با اشاره به نصب كيوسك هاي اطلاع رساني در سطح ترمينال هاي فرودگاه از آن به عنوان يك نمونه ي موفق در ارايه ي خدمات الكترونيك به مسافران و زائران نام برد و افزود: ما بايد به دنبال راهكارهايي در حوزه ي فناوري و اطلاعات باشيم كه مردم با استفاده از آن راحت تر سفر كرده و از امكانات بيشتري استفاده نمايند.

در پايان اين جلسه دكتر قاسم زاده با بيان اينكه اقدامات موثر و خوبي در سال گذشته در اداره ي مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي صورت پذيرفته است،  با  اهدا لوح سپاس  از زحمات همكاران اين حوزه قدرداني كرد.

لازم به ذكر است در پايان اين جلسه سايت دوم مركز داده فرودگاه مشهد با حضور مديركل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به بهره برداري رسيد.

براي تماشاي تصاوير بيشتر اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد