خبر خبر

نخستين پرواز حج تمتع 97 از فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد انجام شد
با برگزاري مراسم بدرقه حجاج توسط استاندار خراسان رضوي و مديرکل فرودگاه هاي استان، اولين گروه زائران خراساني از فرودگاه مشهد عازم مدينه ي منوره شدند

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ بعدازظهر امروز مورخ 28 تيرماه 1397، مراسم بدرقه ی نخستین گروه حجاج خراسانی  با حضور علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و دکتر قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان برگزار شد.

پس از اين مراسم تعداد 248 زائر خراسانی در ساعت 20:40 با پرواز شماره 5803 بویینگ 747 هواپيمايي سعودي عازم مدينه ی منوره شدند.

استاندار خراسان رضوي در حاشيه ي اين مراسم ضمن دیدار با حجاج و آرزوی سفری پربار و معنوی برای ایشان، گفت: سفر حج مجالی  است برای بهره بردن از فرصت های خاص معنوی _ عبادی، و همچنین رویداد عظیمی است که موجب وحدت و همبستگی مسلمانان می شود.

علی رضا رشیدیان در ادامه با ابراز رضایت از روند اعزام و نحوه ی خدمات رسانی به زائران بیت الله الحرام در فرودگاه مشهد، از مدیران و دست اندرکاران عملیات حج تمتع 97 قدردانی کرد.

دکتر قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان در خصوص آغاز عملیات اعزام زائران به سرزمین وحی گفت:

اولویت ما طی مراحل اعزام و پذیرش زائران بیت الله الحرام، ارايه ي خدمات مطلوب و اكرام حجاج است. وی در ادامه افزود: انجام پروازهای ایمن، تامين امنيت زائران، استرس زدايي، و خدمات رساني شایسته در دستور کار قرار دارد و با آمادگي كامل عمليات اعزام زائران را ادامه خواهيم داد.

مدیرکل فرودگاه های استان خاطرنشان کرد: با هماهنگي هاي صورت گرفته في مابين كليه ي ارگان هاي مستقر در فرودگاه مشهد، و در پي توسعه ي زير ساخت ها، و با ايجاد تسهيلات و خدمات رفاهي جديد و مطلوب بنا داريم عزتمندانه عمليات حج تمتع 97 را انجام دهيم.

محمد باقر قاسم زاده در ادامه بیان داشت:

مرحله ی رفت پروازهای حج تمتع 97 از تاریخ 28 تیرماه آغاز و در تاریخ بیستم مردادماه پایان می یابد؛ که تعداد 36 پرواز خروجی ( 18 پرواز با بهره گیری از بویینگ 747 و 18 پرواز با هواپیمای ایرباس A330 ( انجام می شود.

وی افزود: امسال تعداد 12 هزار و 683 زائر در قالب91 کاروان از خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی از فرودگاه مشهد عازم سرزمین وحی می شوند و عملیات بازگشت زائران از تاریخ 5 شهریورماه 97 تا بیستم شهریورماه انجام می پذیرد.

گفتنی است فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد بعنوان دومین فرودگاه پرتردد در عملیات حج ایران اسلامی، در سال پیش رو با 13.7 درصد از میزان حج گزاران،  12 هزار و683  زائر را اعزام و پذیرش خواهد کرد.

براي تماشاي تصاوير اينجا كليك كنيد

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد