خبر خبر

بازديد مديرکل فرودگاه هاي استان از سامانه ارتباط کلامي سايت محمد ميرزا و بهره برداري از سيستم جديد ارتباطي RCAG
بهره برداري از سامانه ي ارتباط کلامي خلبان و کنترلر در سايت خواجه محمد ميرزا مشهد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ مدیرکل فرودگاه های استان و مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه های کشور با حضور در سایت خواجه محمد میرزا از سیستم جدید ارتباطی فرودگاه مشهد بهره برداری کردند.

مديرکل ارتباطات و ناوبري هوايي شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این خصوص گفت: از دو سال پيش نوسازي و تجهيز سامانه هاي RCAG ارتباط کلامي خلبان و کنترلر آغاز شده و هم اکنون این پروژه در مورد فرودگاه مشهد به بهره برداری رسیده است.

محمد حبيب الهي در ادامه گفت: از دو سال پيش با نيازسنجي انجام شده، نوسازي گيرنده فرستنده هايي كه به انتقال ارتباط كلامي بين كنترلر و خلبان كمك مي كند (كه گاه عمر 30 ساله داشتند) را شروع كرديم. در اين مدت بهترين دستگاه هاي هوانوردي خريداري شده كه مي توانيم ريموت آنها را نيز عملياتي كنيم به گونه اي كه نياز نيست كه براي هر اشكال قابل برطرف كردن،  به مناطق صعب العبور مراجعه شود.

مديركل ارتباطات و ناوبري هوايي افزود: با اجراي اين طرح تا 20 سال ديگر نيازي به نوسازي ارتباطات كلامي در فضاي كشور نخواهيم داشت.

وي با بيان اينكه در صورت عدم اجراي اين طرح آمار خرابي دستگاه هاي كمك ناوبري افزايش مي يافت و در نتيجه اعتماد شركت هاي هواپيمايي به سامانه هاي هوانوردي سلب مي شد، عنوان كرد: از سوي ديگر در اين طرح ما با افزايش فركانس ها، ظرفيت پروازها را افزايش داده ايم و مي توانيم از طريق ريموت كنترل در 27 ايستگاه RCAG پارامترها را تنظيم و مشكلات سطح پايين را برطرف كنيم.

حبيب الهي با بيان اينكه اين تجهيزات كه با حمايت مطلوب مسوولان ارشد شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران خريداري شده اند و با توان مهندسان بومي نصب شده اند، گفت: اكنون عمر متوسط دستگاه هاي RCAG به 15 سال رسيده كه اميدواريم به عمر پنج ساله برسند.

مديركل ارتباطات و ناوبري هوايي همچنين عنوان كرد: در آينده نزديك طرح نوسازي سامانه هاي مركز كنترل فضاي كشور نيز اجرا مي شود.

گفتنی است در این مراسم جمعی از معاونان و روسای ادارات اداره کل فرودگاه های استان نیز حضور داشتند.

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد