خبر خبر

مديرکل فرودگاه هاي استان: لازمه ي نياز سنجي مشتريان فرودگاهي اين است که بعنوان مسافر وارد فرودگاه شويم، نه در موقعيت مدير
برگزاري جلسه ي هماهنگي شوراي اداري در فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛  صبح امروز مورخ شنبه 12 آبانماه جلسه ی هماهنگی شورای اداری با حضور مدیرکل فرودگاه های استان در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد.

هماهنگی و برنامه ریزی برای ارتقای سطح خدمات رسانی به مسافران و آمادگی برای پروازهای فصل سرما از اهم و سرفصل های این نشست بود.

دکتر قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان، در این جلسه گفت: در تمامی امور 4 اصل برنامه ریزی، سازماندهی، مدیریت و هدایت باید مدنظر باشد تا بتوانیم به سطح بالایی از خدمات رسانی ایده آل در مجموعه دست یابیم.

قاسم زاده با بیان اینکه پیگیری امور و دستورالعمل ها تنها مختص مدیران ارشد نیست، گفت: همه ی سطوح مدیریت از جز تا کل باید پویا و فعال باشند و با بینش و تعهد از بروز نارسایی ها و کاستی ها جلوگیری کنند.

مدیرکل فرودگاه های استان در ادامه افزود: رسیدگی به مطالبات وحقوق مشتریان فرودگاهی الویت ما در فرودگاه مشهد است و موظفیم در حوزه های مختلف با برنامه ریزی اصولی، استناد به دستور العمل ها، مدیریت کارآمد و کنترل شرایط به تحقق این امر کمک کنیم، چرا که دوره ی مدیریت سنتی گذشته است و با توجه به توسعه و پیشرفت صنعت حمل و نقل هوایی و نیاز سنجی نیازهای روز مردم، باید مدیریت مدرن نهادینه شود.

دکتر قاسم زاده اضافه کرد: باید بعنوان یک مسافر وارد فرودگاه شویم نه به عنوان مدیر؛ تا بتوانیم کاستی ها را ببینیم و با نیازسنجی کارشناسانه، خدمات مطلوب و مورد انتظار مشتریان فرودگاهی را تامین نماییم.

وی خاطرنشان کرد: همه باید چشم مجموعه باشیم و ضعف ها را به هم گوشزد کنیم تا خدای ناکرده هیچ بخشی مغفول واقع نشود.

مدیریت پروازها در فصل سرما و زمستان موضوع دیگر این نشست کاری بود که دکتر قاسم زاده به بیان پاره یی از نکات مهم و کابردی در این خصوص پرداخت و گفت:

ساماندهی امور و مدیریت پروازها در فصل زمستان و بارش نزولات آسمانی مستلزم انسجام و هماهنگی حداکثری، برنامه ریزی دقیق - کارشناسانه و چشمان بیدار است، ولی در عین حال با چشم انداز مناسب و برنامه ریزی مدون برای استقبال از فصل سرما در فرودگاه مشهد آمادگی داریم.

مدیرکل فرودگاه های استان بر نظارت ویژه و دقیق به عملکرد ایرلاین ها در فصل زمستان تاکید کرد و با بیان اینکه حتا در صورت بارش برف سنگین هم فرودگاه بسته نخواهد شد و عملیات برفروبی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد، گفت: شرح وظایف شرکت های هواپیمایی مشخص است ولی لازمه ی بازدهی و عملکرد مناسب ایشان  مستلزم نظارت مستمر مدیران فرودگاه است، به عنوان مثال لزومی ندارد تا وقتی که تمامی مراتب پروازی مانند یخزدایی و دی آیس و بروز رسانی تجهیزات زمستانی رعایت نشده، به آنها گیت اختصاص یابد، و باید مراقب بود عملکرد ضعیف یک ایرلاین زحمات کل مجموعه را زیر سوال نبرد.

قاسم زاده در بخش پایانی صحبت های خود از روند پیشرفت پروژه های عمرانی فرودگاه مشهد ابراز رضایت و خرسندی کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و برنامه ریزی های مدون و مستمر پروژه هایی نظیر ورزشگاه و ساختمان پلیس به بهره برداری رسیدند و پروژه های محوطه سازی مقابل ترمینال ها، طرح توسعه ی ترمینال پروازهای داخلی، جاده ی جنوبی، ساختمان یگان حفاظت هواپیمایی مجموعه ی آبی و طرح افزایش 2 پوزیشن پارک هواپیما با جدیت در دستور کار قرار دارند و در مرحله ی احداث و پیشبرد پروژه هستند.

گفتنی است در جلسه ی هماهنگی شورای اداری که در محل مهمانسرای فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد معاونان و روسای ادارات اداره کل فرودگاه های استان نیز حضور داشتند.

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد