خبر خبر

مانور برف روبي در فرودگاه مشهد برگزار شد/مديرکل فرودگاه هاي استان: براي انجام پروازها در فصل سرما و شرايط بارش برف آمادگي کامل داريم
مانور برف روبي با حضور واحدهاي عملياتي و شرکت هاي هواپيمايي در فرودگاه مشهد برگزار شد.

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی، مدیرکل فرودگاه های استان در این خصوص گفت:

مانور برف‌روبی براي حفظ آمادگی نیروها و تجهیزات و بروز رسانی امکانات فرودگاهی و شرکت های هواپیمایی در هفته ی پایانی آبانماه در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد.

دکتر قاسم زاده افزود: این مانور با حضور نیروها و ماشین‌آلات و تجهیزات برف روبی فرودگاهی وهندلینگ کننده ها در فرودگاه انجام شد.

مدیرکل فرودگاه های استان در ادامه گفت:

ارگان‌های حاضر در فرودگاه با بكارگيري همه ی امكانات موجود و ارایه ی خدمات جهت ايمن‌سازي پروازها و جلوگيري از تاخيرات احتمالي در آمادگي كامل به سر مي‌برند و به یاری خداوند متعال در فصل سرمای سال جاری برای انجام پروازها مشکلی نخواهیم داشت.

قلسم زاده  با بیان اینکه اين مانور در راستاي آماده‌سازي تجهيزات فرودگاهي براي مقابله با شرايط جوي و يخبندان، با برنامه‌ريزي صورت گرفته با تيم‌هاي اصلي انجام شد، گفت:

تمرین عمليات برف‌روبي در فرودگاه مشهد متشكل از تيم‌هاي مختلف باند و اپرون و با بهره‌مندی از تجهيزات مختلف نظیر خودروی تيغه برف‌روب، خودروی برف‌روب، خودروی اوره‌پاش و خودروي ناظر در ایرساید و لندساید انجام شد.

لازم به ذکر است در این مانور برخی معاونان و روسای ادارات اداره کل فرودگاه های استان نیز حضور داشتند.

 

وي با تاکید بر اجرای دستورالعمل ها، استفاده از امكانات مناسب ايمني و رعايت قواعد تعيين شده ی استاندارد، افزود: با آغاز فصل سرما تدابير خاص در زمان بارش نزولات انديشيده شده و اين فرودگاه با آمادگي کامل به استقبال فصل زمستان مي‌رود.

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد