خبر خبر

مديرکل فرودگاه هاي استان: آموزش کارکنان و اجراي مقررات شاه کليد ارتقاي ايمني در سطوح پروازي است
جلسه هماهنگي کميته ي ايمني و امنيت در فرودگاه مشهد برگزار شد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ کمیته ی ایمنی و امنیت فرودگاه مشهد با حضور مدیرکل و روسای ادارات اداره کل فرودگاه ها استان، با محوریت تحلیل و تفسیر شاخص های ایمنی  در فرودگاه مشهد تشکیل جلسه داد.

مدیرکل فرودگاه های استان در این جلسه با بیان اینکه در عرصه ی فرودگاهی ایمنی با اهمیت ترین و اساسی ترین سرفصل کاری است، گفت: رعایت اصول ايمني و امنیتی در سطوح پروازی، محاوط فرودگاهی و در روند عمليات پروازي، و همچنین بررسي نقش عوامل انساني در این خصوص باید همواره مورد بررسی و نظارت قرار گیرد تا از هیچ بخشی مغفول نمانیم.

محمد باقر قاسم زاده در ادامه خاطر نشان کرد: در حوزه ی فرودگاهی؛ مدیریت هوشمندانه، برنامه ریزی دقیق و اصولی و همچنین اجرای دستورالعمل های کاری اولویت اصلی را دارند.

قاسم زاده با تاکید بر توجه ویژه به مقوله ی آموزش، افزود: افزایش ضریب ایمنی در سطوح پروازی بدون آموزش کارکنان شرکت های هواپیمایی و هندلینگ کننده میسر نیست و الزام کارکنان این حوزه به فراگیری مبانی باید به صورت مستمر مورد توجه قرار گیرد. مدیرکل فرودگاه های استان در ادامه ی جلسه ضمن ابراز رضایت از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته که در این زمینه مشهود و قابل توجه است، گفت: تردد بیش از 800 خودرو در سطوح پروازی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد نشان از مدیریت و  برنامه ریزی دقیق و صحیح بخش های مرتبط فرودگاه دارد.

گفتنی است در ادامه ی این جلسه مباحثی همچون راهکارهای ارتقای ضریب ایمنی و امنیت سطوح پروازی، بکارگیری نیروهای مجرب و کارآمد، نظارت بر فعالیت خودروهایی که در سطوح پروازی تردد می کنند، تاکید بر دستور العمل های روشن نمودن چراغ های اضطراری درمواقع دید کم و تاریکی هوا،  نصب چراغ های بیکن بر روی خودروها و آموزش پرسنل مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت.

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

ا.غ/.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد