خبر خبر

جلسه ي نهايي تمرين طرح اضطراري دوسالانه در فرودگاه مشهد برگزار شد
برگزاري نشست نهايي هماهنگي و تمرين طرح اضطراري با حضور دست اندرکاران در فرودگاه مشهد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛  این جلسه با هدف هماهنگی هر چه بیشتر و بازخوانی و بررسی نقاط ضعف و قوت سناریوی در نظر گرفته شده برای تمرین طرح اضطراری سال 97؛  با حضور مدیرکل فرودگاه های استان و تمامی عوامل و سازمان های دست اندرکار،  در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد.

مدیرکل فرودگاه های استان در این نشست بر لزوم رعایت اصول ایمنی و حفظ سلامتی مدعوین و شرکت کنندگان در مانور تاکید کرد و گفت: اولویت در برگزاری مانور دوسالانه ی طرح اضطراری، ایمنی و امنیت عوامل، اجرای صحیح دستورالعمل ها و همکاری سازنده فی مابین دستگاه ها و ارگان های دخیل در مانور است.

قاسم زاده افزود: در این مانور سه هدف کلی و اصلی: فرماندهی، تعامل در ارتباطات و چگونگی هماهنگی بین واحدهای فرودگاهی و سایر ارگان‌های سطح شهر در زمان وقوع حوادث و سوانح، و همچنین سرعت عمل در انجام امور مدنظر خواهد بود و بدون شک حفظ آمادگی و شبیه سازی شرایط مانور با سوانح و حوادث احتمالی اهمیت بسزایی دارد.

گفتنی است مانور دوسالانه ی طرح اضطراری با هدف آمادگی لازم براي مقابله با سوانح هوايي احتمالي حوزه ي داخل و خارج فرودگاه؛ با برنامه ریزی های انجام شده و تهیه و تدوین سناریوی فرضی و همکاری بیش از 40 ارگان و سازمان شهری و همچنین واحدهای عملیاتی مستقر در فرودگاه، در مورخ یکشنبه 30دی ماه سال جاری در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار می شود.

در مانور پیش رو؛ واحدهای عملیاتی مستقر در فرودگاه مشهد، شرکت های هواپیمایی، یگان حفاظت هواپیمایی سپاه، پلیس فرودگاه مشهد، هلال احمر، دانشکده علوم پزشکی، نماینده پزشکی قانونی، اورژانس مشهد، آتش نشانی مشهد، نماینده ی فرماندهی نیروی انتظامی استان، مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی، پايگاه هوائي مقدم شكاري شهيد ناصر حبيبي، پايگاه هوانيروز مشهد مقدس، راهنمايي و رانندگي مشهد، پدافند هوايي امام رضا (ع) ، كارگروه حمل ونقل،شريانهاي حياتي، بلاياي جوي و طوفان، نماینده ی فرماندار مشهد ، نماینده ی دادستان دادگاه هاي انقلاب اسلامي مشهد، و نماینده ی صداي و سيماي خراسان رضوي حضور خواهند داشت.

لازم به ذکر است در ادامه؛ بازدید میدانی از مسیرهای تردد ورودی و خروجی و مکان برگزاری تمرین طرح اضطراری با حضور تمامی عوامل دخیل در مانور صورت گرفت.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد