خبر خبر

فرودگاه مشهد ميزبان کارگاه آموزشي نحوه ي پياده سازي ماژول هاي ASBU
کارگاه آموزشي نحوه پياده سازي ماژول هاي ASBU اداره کل ارتباطات و ناوبري شرکت فرودگاه ها در فرودگاه مشهد آغاز به کار کرد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ حبیب اللهی، مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها، در مراسم افتتاحیه ی این کارگاه آموزشی با قدردانی از قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی بجهت حمایت و پیگیری در برگزاری این دوره ی آموزشی، گفت:

اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی با توجه به ماموریت محوله ی خود كه نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری سیستم ها و تجهیزات هوانوردی به روز دنیا است، با اينكه با تحریم ها و فشارهاي اقتصادي مواجه هستیم، با اتکا به توان داخلی و با رویکرد افزایش سطح علمی و بالا بردن بهره وری نیروی انسانی و برگزاري دوره هاي آموزشي ويژه ی كاركنان و كارشناسان CNS را دنبال مي كند تا به حد مطلوبی از خدمات رسانی برسد.

وی افزود:

ايران در بسياري از حوزه هاي ناوبري هوايي عملکرد خوبي در منطقه دارد و از نيروي انساني متخصص و با کيفيت برخوردار است، و توسعه ی مهارتها و بهبود شرايط كاري منابع انساني متخصص؛ به عنوان سرمايههاي ارزنده ی شركت و تسريع در به روزرساني تجهيزات و فناوريهاي CNS بر اساس چارچوب تعييني از سوي ايكائو در ASBU ضمن تاكيد بر نوسازي سريع سامانههاي نظارتي در دستور کار قرار دارد.

حبیب اللهی در ادامه با تاکید بر پیگیری مجدانه برای ارتقای سیستم های ناوبری فرودگاه های کشور گفت:

با به روزرسانی و ارتقاي دانش و تخصص كارشناسان ارتباطات و ناوبري هوايي، تسريع در پیاده سازی ماژول هاي اولويت دار ASBUرا بايد با هماهنگي تمام ارگان هاي مرتبط، ماژول هاي بلوك صفر را در بازه ی زماني تعيين شده اجرايي كنيم.

وی در عین حال با اشاره به اهداف مشخص شده از سوی ایکائو برای فراهم كردن بسترهای لازم عملیاتی شدن ماژول های مهم ASBU ؛ عنوان كرد:

 با برگزاري جلسه هاي منظم، كارشناسان ارتباطات و ناوبري هوايي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با مفاهیم ماژول ها آشنا شده اند و اکنون آماده ی اجرایی شدن در این مرحله برای بلاک صفر هستیم.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی خاطر نشان ساخت:

در حال حاضر با توجه به اتمام بررسي ماژول هاي بلاك صفر ASBU توسط كميته ی CNS و تشكيل كارگاه های آموزشي مرتبط، موضوع  آشنايي با بررسي و امكان سنجي نحوه ی اجراي ماژول هاي بلاك صفر در فرودگاه هاي كشور را  در دستور كار قرار داده ايم و امیدورایم این کارگاه آموزشی بار علمی کارشناسان این حوزه را افزایش داده و گام بزرگی در این زمینه برداریم.

علي اکبر دلوريان زاده، مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی در بخش دیگری از این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت:

شان هر سازمان بر اساس نیازهایی است که در جامعه شکل می گیرد؛ بنابراین همواره نیاز به تغییر و بهبود و توسعه ی امور داریم که لازمه ی این مهم توجه ویژه به مقوله ی آموزش است.

وی افزود:

با تبيين و نهادينه كردن چهار گزينۀ مهارت، دانش، توانايي و نگرش، ميتوان با موفقيت سرمايه ی انساني را مديريت كرد و سازمان را در اعتلاي اهداف والاي خود ياري كرد.

دلوریان زاده در ادامه بیان داشت: نيروي انساني بايد با به روز رسانی دانش خود در خدمت اهداف والاي سازمان باشد و اگر بخواهيم مجموعه سامان بگيرد، بايد بر آموزش مستمر نيروي انساني تمركز كنيم چرا كه آموزش به افزايش ارتقاي بهرهوري منجر ميشود و امیدوارم این کارگاه آموزشی زمینه ساز دستیابی به اهداف و سیاست های مدنظر اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی باشد.

گفتنی است این کارگاه آموزشی از 28 الی 30 بهمن ماه 97 در مشهد مقدس برگزار می شود.

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد