خبر خبر

توصيه هاي امنيتي پليس فرودگاه بين المللي مشهد به مسافران و گردشگران نوروزي
پليس فرودگاه هاي کشور با شعار «نشاط بهاري، نظم و قانون مداري» توصيه هايي ضروري به مسافران نوروزي کرده است.

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ پليس فرودگاه هاي كشور به ممنوعيت حمل مواد مخدر اشاره كرده است كه برابر ماده 17 قانون مبارزه با مواد مخدر، اگر از مسافري انواع مواد مخدر و روان گردان به هر ميزان كشف شود، ضمن جلوگيري از ادامه ی سفر و توقيف گذرنامه ی وي در مرحله ی اول به مدت يك تا پنج سال ممنوع الخروج و در مرحله ی دوم پنج تا 15 سال ممنوع الخروج از كشور مي شود.

  • در طول مسير پرواز مسافران بايد از دريافت هرگونه مواد غذايي، آشاميدني و قرص هاي مسكن از افراد ناشناس پرهيز و درصورت نياز از مهمانداران هواپيما تقاضا كنند.
  • پليس فرودگاه هاي كشور همچنين به مسافران هوايي توصيه كرده كه براي پارك خودرو از پاركينگ هاي مجاز در فرودگاه استفاده کنند و ضمن دريافت قبض پاركينگ و همراه داشتن آن از قفل درها و بالابودن شيشه ها مطمئن شوند.
  • در توصيه هاي پليس فرودگاه هاي كشور به پرهيز از سوار شدن به خودروهاي شخصي و ناشناس و قراردادن اشياي قيمتي در داخل چمدان و بار غير همراه نيز اشاره شده و آمده است: از پذيرش هرگونه امانت اعم از ساك، چمدان و بسته پرهيز شود. همچنين حمل هرگونه مواد اسيدي، اسپري ها و مايعات آتش زا به داخل هواپيما ممنوع است و مسافران لازم است، در طول سفر از ارايه اطلاعات شخصي خود مانند محل سكونت، مسير مسافرت و وسايل همراه به افراد ناشناس اجتناب كنند.
  • همچنین مسافران باید توجه لازم را به افراد ناشناسی كه تحت عناوين مختلف اعم از تهيه بليت، ويزا و غيره به آنها مراجعه مي كنند داشته باشند و مراتب را به پليس مستقر در فرودگاه اطلاع دهند.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد