خبر خبر

مديرکل فرودگاه هاي خراسان رضوي از بهره برداري فرودگاه گناباد در سال 98 خبر داد
فرودگاه گناباد در دهه ي فجر امسال به بهره‌برداري مي‌رسد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ محمدباقر قاسم‌زاده در این خصوص گفت:

احداث فرودگاه گناباد از سال ۹۰ آغاز شده، و یکی از مسایل مهمی که در احداث این فرودگاه مدنظر بوده، بحث‌های امدادرسانی است، چراکه گناباد منطقه ی زلزله خیزی است و در گذشته هم یک باند امداد و نجات در آنجا احداث شده بود.

وی با بیان اینکه فرودگاه گناباد با مساحت ۲۷۵ هکتار در خارج از شهر گناباد قرار دارد، ادامه داد: هزینه ی احداث این فرودگاه ۲۰ میلیارد تومان است که تا کنون 13.5 میلیارد تومان هزینه شده و تا دهه ی فجر تکمیل می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی ساخت ترمینال این فرودگاه ۴۰ درصد بوده و بیشتر بخش‌‌های دیگر تقریبا تکمیل شده است، اظهار کرد: فرودگاه گناباد فقط فرودگاه این شهرستان نیست و بیش از یک میلیون نفر در ۱۲ شهر جنوبی خراسان رضوی و شهرهای شمالی خراسان جنوبی از آن بهره‌مند می‌شوند.

قاسم‌زاده افزود: فرودگاه گناباد به دلیل شرایط اقتصادی منطقه و کارخانه‌هایی که در آن نواحی احداث شده یا در حال احداث می باشد، موتور محرکه ی خوبی برای رونق اقتصاد آنجا است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی با بیان اینکه احتمال تعطیلی و رکود فرودگاه گناباد وجود ندارد، افزود: طبق نظر مسؤولان منطقه، تقاضای لازم برای پرواز وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود، رونق خوبی داشته باشد.

قاسم‌زاده گفت: تعداد، ظرفیت و مقصد پروازهای گناباد بعد از بهره برداری تعیین می‌شود و اکنون تصمیمی برای آن گرفته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام است و در حال حاضر هیچ‌گونه برنامه‌یی برای احداث فرودگاه جدیدی در خراسان رضوی نداریم.

گفتنی است؛ گناباد از شهرستان‌های جنوبی خراسان رضوی در فاصله ی ۲۷۰ کیلومتری از مشهد و ۲۱۰ کیلومتری بیرجند واقع شده است.

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد