خبر خبر

قاسم زاده: حراست چشم بيدار مجموعه است و با اشراف هوشمندانه به اطلاعات مي تواند مشاوري امين براي مدير باشد
آيين تکريم و معارفه ي رييس اداره ي حراست فرودگاه هاي خراسان رضوي برگزار شد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ طی مراسمی با حضور فیروزی پور مدیرکل حراست و امنیت فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مدیریت حراست کل خراسان رضوی و قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان، آیین تکریم علی رضا زاده بیرجندی رییس اسبق اداره ی حراست فرودگاه مشهد، و معارفه ی علی رهبری رییس جدید اداره ی حراست فرودگاه مشهد برگزار شد.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به مدعوین، از زحمات و خدمات ارزشمند زاده بیرجندی رییس سابق اداره ی حراست فرودگاه مشهد تمجید و قدردانی کرد.

محمد باقر قاسم زاده در ادامه با بیان اینکه حراست چم بیدار هر مجموعه است، گفت:

حراست پویا و فعال با اشراف هوشمندانه به اطلاعات می تواند مشاوری امین برای مدیر مجموعه باشد.

وی افزود: تغییر و تحولات در هر مجموعه باید منجر به بازپیرایی و گسترش نقاط قوت باشد و انتظار این است که همه ی فعالیت ها در جهت رضایتمندی ارباب رجوع و خدمات رسانی به مسافران و زائران باشد.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: وظیفه ی حراست تعامل با سایر ارگان ها، ایجاد فضای اعتدال، صیانت از آبروی کارکنان، پاسخگویی به مراجعان و پیشگیری از تخلفات در چارچوب مصوبات و دستورالعمل ها است، البته باید با کسانی که به هشدارها و تذکرات توجه نمی کنند نیز به صورت قانونمند برخورد شود.

قاسم زاده در ادامه گفت: حراست و ظیفه ی خطیر مراقبت از بیت المال، سلامت سازمان و کارکنان، و همچنین جلوگیری از نفوذ آفت ها و پیشگیری از تخلفات را بعهده دارد؛ ولی در عین حال می تواند با حفظ آبروی افراد  فضای اعتماد و رافت ایجاد کند تا ارباب رجوع و کارکنان به دید یک پشتیبان و حامی به آن نگاه کنند.

فیروزی پور دیگر سخنران این مراسم بود که با اشاره به جایگاه حساس حراست در دستگاه گفت:

بدنه ی حراست باید پیش از دیگران خود را مستلزم به رعایت اخلاق،  قانون، اعتدال و انعطاف کند و عقل و شرع را سرلوحه ی امور خود قرار دهد تا سایرین با اعتماد به این مجموعه، همکاری و مشارکت را در پیش بگیرند.

مدیرکل حراست و امنیت فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه هدف کلان و کاربردی حراست حفظ سلامت سازمان و دارایی ها و ارتقای توان حفاظتی و امنیتی به منظور پیشبرد اهداف سازمان است، گفت:

سرفصل وظایف یک حراست پویا و تاثیرگزار باید حفاظت و صیانت از سازمان و کارکنان در برابر آسیب ها، همراهی و مساعدت با مدیران و ارایه ی مشاوره های موثر، حفاظت از بیت المال و اماکن و تاسیسات، تایید صلاحیت افراد و احقاق حقوق ارباب رجوع باشد و با رعایت کامل و دقیق شرح وظایف و دستورالعمل های حراست مرکزی گام های مجدانه یی برای برقراری نظم و عدالت و پیشگیری از تخلفات و انحرافات بردارد.

فیروزی پور افزود: حراست در فرودگاه ها باید نقش نظارتی خود را در قبال ایرلاین ها با دقت و جدیت ایفا کند و مدافع حقوق مسافران باشد و با تخلف های احتمالی برخورد کند تا نیازی به مراجعه ی مردم به مراجع قضایی و امنیتی نباشد و از بروز مسایل حاشیه یی جلوگیری کند. وی در ادامه خاطرنشان کرد: منافع ایرلاین ها باعث نشود که منافع مردم نادیده گرفته شود و تاخیرهای طولانی منجر به سردرگمی مسافران نشود چرا که صیانت از حقوق مردم وظیفه یکایک ما است.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایایی چند، از زحمات زاده بیرجندی رییس سابق اداره ی حراست فرودگاه های خراسان رضوی تقدیر بعمل آمد.

لازم به ذکر است معاونان و روسای ادارات اداره کل فرودگاه های استان و همچنین روسای ایرلاین های مستقر در فرودگاه مشهد نیز در این مراسم حضور داشتند.

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد