خبر خبر

پايان طرح پلاک گذاري خودروهاي خدمات رسان فرودگاه مشهد
فرآيند پلاک گذاري خودروهاي متردد در سطوح پروازي فرودگاه مشهد با موفقيت به پايان رسيد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ اداره ی آتش نشانی و ایمنی زمینی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با همکاری واحد مدیریت ایمنی اپرون، طرح پلاک گذاری خودروهای فعال در سطوح پروازی را به پایان رساندند.

این طرح با هدف ایجاد نظم و افزایش ایمنی در تردد وسایل خدمات رسان فرودگاهی در اپرون و سطوح پروازی؛ و همچنین امکان نظارت و پایش مستمر این خودروها در مبحث کیفیت فنی، رعایت استانداردها و بروزرسانی تجهیزات که مستقیما منجر به کاهش تاخیرات پروازی و رضایتمندی مسافران می شود انجام شده است.

بر این اساس از زمان شروع طرح، بروز تاخیر در پروازها در مواردی که سابقا بعلت فرسودگی ناوگان خودروها و تجهیزات شرکت های هندلینگ کننده بوجود می آمد، در حال حاضر با کاهش 80 درصدی همراه بوده است.

امکان نظارت مستمر بر کیفیت خودروهای خدمات ویژه که با سالخوردگان و توانخواهان سر و کار دارند؛ در مواردی مانند نصب سیستم های تهویه و سرمایشی – گرمایشی، بکارگیری اتوبوس های حمل مسافر با کیفیت بالا، خرید و نوسازی خودروهایی نظیر کشنده های بار، کشنده های هواپیما، بِلت ها، پلکان های ثابت و متحرک، ال دی ال ها، جی پی یوها، ایرکاندیشن ها، جت استارها و خودروهای حمل کرو و عوامل پروازی از جمله مزایای این طرح می باشد.

گفتنی است بنا به دستور اکید مدیر اپرون و مدیر ایمنی و آتش نشانی فرودگاه مشهد، از این پس پلاک گذاری خودروهای خدمات رسان فرودگاهی برای تردد در ایرساید با تاییدیه و ارایه ی معاینه فنیِ عدم آلایندگی و عدم وجود ایراداتی نظیر فقدان وسایل اطفاییه و سرمایشی - گرمایشی، ترک روی شیشه ها، برف پاک کن ها، نقص فنی چرخ ها، مال بندها، علایم ایمنی و... امکان پذیر خواهد بود.

لازم به ذکر است در حال حاضر بالغ بر پانصد خودروی تخصصی فرودگاهی در سطوح پروازی فرودگاه مشهد به مسافران و هواپیماها خدمات رسانی می کنند که با بازدید دوره یی روزانه و ماهانه ی کارشناسان ایمنی اپرون، خودروهایی که دارای شرایط مطلوب خدمات رسانی و دارای کیفیت نباشند با فک پلاک روبرو خواهند شد و تا زمانی که نسبت به نوسازی و رفع ایرادات اقدام نکنند اجازه ی تردد در ایرساید را نخواهند داشت.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد