خبر خبر

توصيه مديرکل فرودگاه هاي خراسان رضوي به اجتناب مردم از سفرهاي غير ضروري
مدير کل فرودگاه هاي خراسان رضوي نسبت به سفرهاي غير ضروري به مشهد مقدس هشدار داد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ محمود امانی بنی در این خصوص گفت: شمار پروازهای داخلی در این فرودگاه طی اسفند ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در پی شیوع بیماری همه‌گیر ۷۰ درصد کمتر شده است.

وی افزود: هم اینک پروازهای خارجی این فرودگاه به صفر رسیده و پروازهای داخلی نیز نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۷۰ درصد کاهش داشته‌است.

وی اضافه کرد: به عنوان نمونه ۲۴ اسفند ماه با ۲۰ پرواز ورودی در مقایسه با مدت مشابه پارسال با کاهش ۷۱ درصدی پرواز و ۷۹ درصدی مسافر مواجه بودیم و  پرواز خارجی هم نداشتیم.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی در ادامه گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمهیدات مختلفی در این فرودگاه اندیشیده شده‌ است فضاهای فرودگاه ضدعفونی و تجهیزات جا به جایی مسافر نیز ضد عفونی می شود و مسافران ورودی و خروجی نیز تب‌سنجی می‌شوند.

⬅️امانی بني با تاکید بر خودداری از سفرهای غیرضروری به منظور کاهش و به صفر رساندن  شیوع ویروس کرونا افزود:  انشاء الله پس از برگشت  وضعیت به حالت عادی این فرودگاه آماده پذیرش مسافران و زائران به بهترین نحو ممکن خواهد بود.

گفتنی است در حالت عادی روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا می‌شوند و این فرودگاه پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین و در وضعیت عادی روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت‌ها تا ٢١٠ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد