خبر خبر

نظارت و بازديد مديرکل فرودگاه هاي خراسان رضوي از طرح توسعه ي ترمينال داخلي فرودگاه مشهد
مديرکل فرودگاه هاي استان به منظور نظارت و بررسي آخرين وضعيت پيشرفت پروژه، از طرح توسعه ي ترمينال داخلي بازديد بعمل آورد

به گزارش اداره ی روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه های استان ضمن نظارت بر روند احداث این پروژه ی عمرانی، با دست اندرکاران پیمانکاران و مشاور طرح تبادل نظر کرد و دستورات و توصیه های لازم را در خصوص تسریع در مراحل احداث و حفظ کیفیت مصالح و تجهیزات این عملیات عمرانی صادر نمود.

برای اجرای این پروژه تا کنون بالغ بر۷۰۰ تن میلگرد مصرفی، و حدود 3000 متر مکعب بتن ریزی انجام شده است.  تا کنون اسکلت و سازه ی بتنی طبقات 2- و 1- تمام شده است و این مراتب برای طبقات همکف و اول در دست اجرا است. همچنین بتن ریزی سقف طبقه همکف حدود 70 درصد، بتن ریزی سقف طبقه اول حدود 50 درصد و دیوار چینی طبقه 1- در حدود 80 درصد اجرا شده است. طبقه 2-  به تاسیسات و موتورخانه اختصاص دارد که در آینده وظیفه ی تامین انرژی ساختمان جدید و ترمینال فعلی را خواهد داشت.

پروژه ی مذکور در فاز ابتدایی در ۲ طبقه با کاربری ترمینالی احداث خواهد شد و بعد از تکمیل ساخت؛ با تخریب دیواره ی غربی ترمینال موجود و اتصال طبقه همکف و اول به ترمینال فعلی، حدود ۱2 هزار متر مربع به فضای ترمینال پروازهای داخلی اضافه خواهد شد.

 پیشرفت کلی این پروژه که با هدف بهبود ارایه خدمات و افزایش ظرفیت ترمینال داخلی فرودگاه مشهد در دست اجرا است حدود 30 درصد بوده،  و  بازه ی زمانی ۱۴ ماهه برای تحویل آن مقرر شده است.

لازم به ذکر است  فضای فعلی ترمینال داخلی فرودگاه مشهد  ۳۵ هزار متر مربع است.

برای تماشای تصاویر اینجا کلیک کنید.

ا.غ/.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد